Auto beznynowe do 100 000 zł

06 Paź 2023, 09:57

Witam,
Panowie doszedłem do wniosku, że chyba odpuszcze diesla. Szukam benzyny.
Zastanawiam się pomiędzy autami:
KIA xceed 1.5 tgdi
Honda civic X 1.5 vtec turbo
Mazda 3 2.0 Skyactiv g lub x
Toyota Corolla 2.0 hybrid dynamic force.
Zależy mi na niskim spalaniu, małej awaryjności i ogólnie niskich kosztach utrzymania no i żeby było też czym przyspieszyć jak będzie potrzeba.
Jaki jest wasz typ?
kisiu333
Początkujący
 
Posty: 50

06 Paź 2023, 10:20

Jeżeli nie przeszkadza Ci mityczne "wycie" przy wyprzedzaniu celowałbym w corolle. Na pewno będziesz zadowolony ze spalania i niskiej awaryjności. Koszty utrzymania też nie są jakieś szczególnie wysokie. Przyspieszenie kwestia gusty, dla jednego 9s to szybko, innemu 7s to wolno :)
PS. przejrzałem przyśpieszenia wymienionych przez Ciebie aut i Corolla wypada na równi z civic a lepiej niż mazda czy kija. Nie wiem jak z elastycznością
arq88
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna

06 Paź 2023, 10:30

kisiu333 napisał(a):Zależy mi na niskim spalaniu, małej awaryjności i ogólnie niskich kosztach utrzymania

kisiu333 napisał(a):no i żeby było też czym przyspieszyć jak będzie potrzeba.


No to Corolla. Wadą może być specyfika CVT (tak wiem e-CVT uspokój się szybki :D ). Przejedź się i oceń, jednemu przeszkadza, innemu nie. Osiągi są bardzo dobre, to nie zamulone 1.8 z małym silniczkiem elektrycznym jak w starszych Toyotach.

Mazda też będzie tania w utrzymaniu, ale niestety z tym 2.0 wolnossącym porównując do reszty to będzie trochę mułem i nie chodzi o przyspieszenie, a elastyczność. Turbo czy hybryda to zupełnie inny poziom. 2.5 to inna historia by była.

Kia też ok, ale to już nie mistrz ekonomii, natomiast będzie na pewno ciszej i przyjemniej w jeździe (Toyoty są kiepsko wygłuszone i masz CVT na dodatek).

O Civic nie mam zdania.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Paź 2023, 08:18

A czy polecacie jeszcze jakieś inne auto godne uwagi z poza tych, które wymieniłem?
kisiu333
Początkujący
 
Posty: 50

07 Paź 2023, 08:49

Wymieniłeś chyba najbezpieczniejsze opcje na rynku, ewentualnie masz jeszcze inne modele od tych samych producentów + hyundai jako alternatywa dla kia
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Paź 2023, 11:03

franccc napisał(a):Wymieniłeś chyba najbezpieczniejsze opcje na rynku, ewentualnie masz jeszcze inne modele od tych samych producentów + hyundai jako alternatywa dla kia

Dzięki
kisiu333
Początkujący
 
Posty: 50

07 Paź 2023, 15:17

A te silniki kia / Hyundai 1.5 tgdi też są mało awaryjne? Czy w porównaniu do toyoty lub hondy wypadają gorzej?
kisiu333
Początkujący
 
Posty: 50