Auto dla pary z psem, do 15 tysięcy

02 Lut 2014, 09:17

Witam, poszukuje "nowego" auta, kompletnie nie wiem za czym się rozglądać, teraz mam volvo v40 dwu litrową benzyne, przerobioną na gaz, pali mi to około 11 litrów gazu plus w tym miesiącu wlałem chyba z 20 litrów benzyny (jak jest ciepło to mieszczę się w 10 miesięcznie- sekwencja brc)
bardzo lubię to auto i jeszcze długo bym nim pojeździł, ale niestety strasznie mi pogniło i naprawa jest nieopłacalna. Myślałem o jakimś małym ekonomicznym autku, najlepiej w dieslu, słyszałem że niektóre palą poniżej 5 litrów, a ja sporo jeżdżę (15km do pracy w jedną stronę) plus sporo innych wyjazdów, około 20 000 km rocznie. Brałem pod uwagę forda fiestę, to wydaje mi się całkiem ciekawe: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Dziewczyna męczy mnie o coś troszkę większego, ale nie ma to dla mnie dużego znaczenia, przede wszystkim chciałbym żeby było tanie w eksploatacji i naprawach, no i oczywiście żeby pies mógł jeździć w bagażniku :) Chciałbym żeby było 5 drzwiowe ale jak trafi się naprawdę fajne 3 drzwiowe to na pewno się zastanowię, no i cena najlepiej do 15 tys ale jak będzie warto to coś doskrobie :)
z góry dziękuje za rady :)
Balto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 10 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: volvo v40
Silnik: 2.0 benzyna 136 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lut 2014, 11:15

Szukaj fiesty z 1,25 pod maską świetny silnik stworzony przy współpracy z firmą Yamaha. Alternatywa to Yaris/Corolla z 1.4d4d - nie ma tego całego skomplikowanego osprzętu jak inne diesle i jest dość trwały, uwaga na egzemplarze pi flotach zarówno toyot jak i fordów
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2014, 11:39

Fiesta 1.4 TDCI jest zazwyczaj po flocie. Wspomniany wyżej silnik 1.25 będzie lepszy :ok:
Jeżeli dziewczyna męczy Cie o coś większego to lepiej jej posłuchać :wink:
jak ma być bardzo tanio to polecę coś co będzie młode, większe niż Fiesta i z polskiego salonu :wink:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lut 2014, 20:59

Dzięki za rady, ale nie chciałbym już auta na benzyne, które pewnie i tak przerobiłbym na gaz... ile realnie może spalić taka fiesta z silnikiem 1.25 diesel ? czy spali dużo mniej niż większy focus?
Co myślicie na przykład o takim focusie:
[link do oferty na Allegro wygasł]
a inne marki na przykład seat? Choćby taki:
[link do oferty na Allegro wygasł]
albo suzuki? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Balto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 10 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: volvo v40
Silnik: 2.0 benzyna 136 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lut 2014, 21:12

1.25 to benzyniak :) ten focus coś za tani poza tym szukaj 1.6 tdci
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2014, 21:27

a moglibyście polecić, za jakimi w ogóle autami mógłbym się rozglądać? Jakie marki sobie odpuścić? Nie musi być duże, nie planujemy dzieci, ale pasażerem zazwyczaj jest labrador :)
Balto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 10 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: volvo v40
Silnik: 2.0 benzyna 136 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lut 2014, 21:46

mam focusa mkII kombi z silnikiem 1.6tdci bez PDF o mocy 90PS z chipsem na 115.

Szczerze - rewelacja spalanie 5l ropy
wystrzegaj się motorów 1.8tdci czy 2.0tdci tym bardziej MONDEO z motorem 2.0tdci 136ps.

były małe problemy z EGR czy podkładkami pod wtryskami teraz ESP siadło ogólnie bezobsługowy. Jestem bardzo zadowolony. Wewnątrz tandeta plastiki jeździ się sztywno dobrze się trzyma w zakrętach lecz na dziurach bardzo sprężysty i głośny. Skaczesz po fotelu jak szalony. Plastiki masakra nawet GEKON nie chce się przykleić do deski.

Auta z Francji sobie odpuść albo z Belgii po prostu są zajechane albo po naprawach blacharskich - tam handlarze kupują taniej auta.

Nie wierz w okazje bo nie istnieją bądź są rzadko. Większość aut jest po naprawach blacharsko lakierniczych bądź po tanich naprawach motorów - z resztą pisałem to już pełno razy :)
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

02 Lut 2014, 21:52

valia w Focusie 2.0 TDCI to nie ten co w Mondeo. Jest to konstrukcja PSA a w Mondeo to silnik Forda który miał 130KM lub 115KM.
Jeżeli macie psa, to może Opel Combo/ Citroen Berlingo..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lut 2014, 22:01

zgodze się jak zwał tak zwał równie dobrze można napisać 2.0HDI - ogólnie do focusa nie polecam 1.8 i 2.0 nie pamiętam ale się nasłuchałem że lipa
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

02 Lut 2014, 22:08

1.8 ogólnie zniszczyli poprzez DPF i padające turbiny. Kiedyś był dobry, przecież mam go w Mondeo :) A o 2.0 nie słyszałem złych opini ale najlepszy jest 1.6 90KM.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra