Auto do 25 tyś, rocznik 2000 i wyżej ... proszę o rady!!!

26 Wrz 2007, 16:29

Witam jestem tu nowy, nazywam się Marek, mam niecałe 20 lat no i miło mi ;) Wiem, że te tematy były wałkowane wiele razy ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi. A jestem tutaj z pytaniem co do wyboru samochodu, najlepiej 5 drzwiowy ale może być także 3 drzwiowy jeżeli coś wpadnie w oko ;) Tak jak w temacie poszukuję auta, którym będę jeździł ja i moja mama ale głownie szukam czegoś pod siebie, rozumiecie chyba;) Kwotą jaką dysponujemy jest to 25. 000 zł. Chodzi głownie o samochód mało awaryjny, z mocnym i oszczędnym silnikiem, z ładnym designem i dobrym wyposażaniem takim jak np air bag'i, klima itp ;) Auto pół sportowe, pół rodzinne;) Zainspirowała mnie Alfa 147 ale słyszałem o niej dużo wad na temat awaryjności tego samochodu. Poszukuję coś ze znanych "stajni" jak Vw, Audi, Honda i inne ;) Z góry bardzo dziękuję za odp i propozycje w moim i mojej mamy imieniu. Pozdrawiam.
stajo7
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Poznań

27 Wrz 2007, 12:03

Passat w sedanie w tdi powinienies znaleźć. Taka moja propozycja
Bigstar
Początkujący
 
Posty: 170

27 Wrz 2007, 18:16

Jesli poszukujesz dobrego auta dobrej marki to co powiesz na takie auta

[link do oferty na Allegro wygasł]


[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
307 jeździ moja żona i chwali te auto za wysoki komfort jazdy i bezawaryjność

Jako młodemu człowiekowi z pewnością spodoba Ci się ta Honda

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]


[link do oferty na Allegro wygasł]
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

27 Wrz 2007, 18:41

Zbyszek napisał(a):Jako młodemu człowiekowi z pewnością spodoba Ci się ta Honda
[link do oferty na Allegro wygasł]


Ja polece Ci to auto które m.in proponował Zbyszek bo jeśli szukasz auta od którego wymagasz dośc mocnego zacięcia sportowego dynamicznego wyglądu i przedewszystkich niezawodności to Honda Civic 6gen. sprawdzi się w 100% a nawet lepiej(pojedziesz bez problemu nim w daleką podróż choć wiadomo że nie będzie we wnętrzu tak cicho jak w BMW w końcu to kompakt ze sportowym zacięciem i silnikiem który jedzie tylko na wysokich obrotach)...Co do auta podanego w linku to jeśli wierzyć sprzedawcy (a jeśli on zrobił kilka rzeczy jakie są dodatkowo w tym aucie) to jest to niezla okazja 25tys to troche więcej niż chodzą te Hondy z tego rocznika lecz siedzi tam troche "bardzo drogich" JDM'owych zabawek z Japonii choćby automatyczna klima która nie byla dostępna w polsce...to auto jest dośc długo na allegro niedawno jego cena była 35tyś zł. Co do samego silnika to 1.4 90KM ok. 10,5s do setki jak się go zakręci to można bardzo przyjemnie poszaleć choć wiadomo że jego osiagi mają sie nijak do silników 1.6VTEC...z tego co widze to temu autu brakuje tylko zmiany silnika za b16...
Polecam zainteresować sie tym konkretnym autem lub wogóle tym modelem.

P.S Peugeota 307 to ja dałbym sobie spokój a Toyota Corolla to całkiem świeże i niezawodne auto silniki 1.4 VVTi 97KM jeździlem nim jeździ troche słabiej od np. 1.4 w Hondzie ale nie jest mułem jeśli miałbym wybierać coś z segmentu "C" to tylko Corolla lub Civic.
Pozdrawiam.
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

27 Wrz 2007, 20:06

Dzięki za propozycje. Najbardziej przypadła mi Honda Civic. A co myślicie o Vw Golfach 4 ?? Czekam także na inne propozycje. Pozdrawiam
stajo7
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Poznań

27 Wrz 2007, 20:22

Treaz ta Honda mi wpadła w oko ...
[link do oferty na Allegro wygasł]
stajo7
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Poznań

27 Wrz 2007, 20:58

stajo7 napisał(a): A co myślicie o Vw Golfach 4 ??

Golf IV dobre auto niewiele Ci moge powiedzieć jeśli chodzi o awaryjnośc w tym modelu bo nie mialem z nim większej styczności, natomias oprócz tego na co trzeba zwaracać uwage przy zakupie każdego auta to w Golfie IV napewno dodatkowo sprawdzić stan turbiny zarówno w silniku TDi jak i w 1.8Turbo o wiecej szczegółow pytaj najlepiej na forach VW napewno się dowiesz.
Generalnie myśle że Honda Civic to lepszy wybór choć Golf IV to sporo młodsza konstrukcja niż Civic 6gen. natomiast starsza niż Civic 7gen. to bez wachania wybrałbym Honde z wielu powodów za nią przemawiających.
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

27 Wrz 2007, 21:05

stajo7 napisał(a):Treaz ta Honda mi wpadła w oko ...
[link do oferty na Allegro wygasł]

ogólnie ten model w wersji 3d nazwanej przez producenta "Sport" ze sportem nie ma za wiele wspólnego jeśli chodzi o osiągi...(9,9s do setki i ok 200km/h -silnik 1.6 110KM osiągi bdb. lecz nie sportowe nazwa "sport" ma się tutaj raczej to wyglądu i prowadzenia auta) natomiast ma seryjnie troche inne zawieszenie zwiększony rozstaw osi, szersze opony i prowadzi się rzeczywiście rewelacyjnie. Ten konkretny model podany przez Ciebie w linku nie wygląda mi na zadbany za czym może przemawiać chociarzby cena 26tys. zł to mniej niż warte sa i po ile stoją te modele z 02r. więc pewnie coś z nim nie tak generalnie za ok. 30tys w zwyż można szukać takiego auta choć ja jednak proponowałbym starszy model w mocniejszej wersji którego niestety ciężko dostać.
Pozdrawiam.
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

28 Wrz 2007, 11:05

A możecie przybliżyć mi opinie o Oplu Astra II Bertone?? Albo ogólnie o Astrze II. Z góry dzięki za odp
stajo7
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Poznań