Auto do 25000 w kombi dla rodziny 2+2

10 Lip 2019, 02:06

Witam
Szukam rodzinnego auta w kombi. Budzet to 25000zl - 27000zl. Przejzalem milion stron i stwierdzam ze nie ma auta idealnego. W kazdym cos sie psuje ale to logiczne. Szukam auta z najmniej awaryjnym silnikiem jednoczesnie ze stosunkowo niedroga eksploatacja. Samochod bedzie uzytkowany glownie w miescie ale tez kilka do kilkunastu razy w roku jezdze w dalsze trasy do rodziny. Na oku mialem kilka modeli:
Audi A4 B7, B8
BMW E60, E90
Mazda 6 II
Citroen C5 III
Ford Mondeo Mk4
zajarany jestem mazda ale opinii jest milion i kazda inna. Generalnie mam jeden wielki metlik w glowie.
Poradzcie cos bo ocipieje :cry: :o
Imperator1984
Nowicjusz
 
Posty: 7

10 Lip 2019, 07:28

A4 B7 1.8T mam taki i polecam, wygodny, dynamiczny, bezawaryjny, cieszy oko i ucho
W B8 nie ma dobrych silnikow poza dieslem ale to wieksze koszty eksploatacji
Na bmw za malo pieniędzy aby polecić dobry silnik
Francuz jak to Francuz, bedzie Cie raczył co chwila usterkami elektroniki, poza tym rowniez jedyny godny polecenia silnik to tylko diesel 2.0 hdi
Mazda calkiem spoko ale jak to japonczyk lubi sobie wypic oleju, w 2.0 benzynowych urywaja sie klapki kolektora wiec po zakupie albo wymiana kolektora na nowy dla bezpieczeństwa albo usuniecie klapek.
Bumpalump
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 19 01 1990
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: A4 B7
Silnik: 1.8T 163km
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2007

10 Lip 2019, 10:07

Bumpa przestań szerzyć mity nt. Francuzów, bo to pokazuje tylko Twoja niewiedze i brak znajomości tematyki.
Citroena komuś nie polecales i tłumaczyłes to tym, że miałeś problemy z... Renault Fluence, Bareja by tego lepiej nie wymyślił.
A4 B7 cieszy oko? To nie forum napalonych na 4 kółka nastolatków, rozumiem Twoje podniecenie, pewnie kupiłeś sobie swoje wymarzone Audi, ale przyjmij do wiadomości, że to są tylko i wyłącznie Twoje odczucia, które przekazujesz poprzez podkoloryzowany opis tego auta.

A znajoma z pracy 3 razy już wymieniała silnik w A4 B7 2.0 benzyna... juz nie powiem o masie ogłoszeń aut z koncernu VW, które mają adnotacje o wymienionym silniku.

Odnośnie tematu... za 25k w przypadku niektórych aut prosisz się o auto powypadkowe.
Ostatnio edytowany przez tomekdk 10 Lip 2019, 12:53, edytowano w sumie 2 razy
tomekdk
 

10 Lip 2019, 10:35

Imperator1984 napisał(a):Audi A4 B7, B8


Na B8 nie masz budżetu. B7 kupisz ale podaż udanych silników bardzo ograniczona, na rynku masa szrotu co doprowadzi do tego, że najeździsz się sporo w poszukiwaniach i przepłacisz.

Imperator1984 napisał(a):BMW E60, E90


Znajdziesz jedno i drugie ale koszty utrzymania nie będą niskie. Inna sprawa, że e90 jakimś wzorem przestronności nie jest. Kombi to e91/e61

Imperator1984 napisał(a):Mazda 6 II


30k trzeba mieć na coś w miarę ogarniętego

Imperator1984 napisał(a):Citroen C5 III


Spoko ale zostaje benzyniak 2.0/140 bo 1.6thp to szrot (zresztą zbudowany we współpracy z bmw)

Imperator1984 napisał(a):Ford Mondeo Mk4


Spoko. 2.0/145 spełni Twoje oczekiwania

Zerknij na Lagunę 3 - bardzo udane auto ze świetnym stosunkiem jakość/cena. Jeśli planujesz lpg to 2.0T, jeśli wyłącznie benzyna może być 2.0/140. Do tego chąda accord, mechanicznie spoko, czasami pojawia się korozja. Silniki ok, zostaje kwestia designu kombii, który np. mi bardzo się nie podoba. Popatrz też na Volvo V70
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Lip 2019, 16:00

Swego czasu jeździłem A4 B7 Avant 1,8T w którym padła głowica po czasie, jak się okazało częsty problem i wada tych silników z nowszych roczników, także polecić mogę ale nie jest to taki bardzo bezawaryjny silnik, szczególnie że to już stare auta.
Jak się chce szukać to najlepiej pewny, zdrowy egzemplarz a z tym nie jest łatwo.

Ja bym poszedł w volvo V50/V70 albo S60 np 2,0T albo 2,4
Hala
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 04 2007
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Volvo XC60
Silnik: T5
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Lip 2019, 19:03

Witam wszystkich!
Po długich poszukiwaniach, przeczytaniu wielu stron motoryzacyjnych oraz dzięki waszym poradom zdecydowałem, że zakupię forda mondeo mk IV lecz mam jeszcze kilka pytań:
Silnik: 2.0 benzyna czy 2.0 cdti? - 140 czy 163 km?
Skrzynia manualna czy automat?
Samochód który wpadł mi w oko czy warto?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez mike, 13 Lip 2019, 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, nie zakładaj kolejnych
Imperator1984
Nowicjusz
 
Posty: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW xActivity 2003
    BMW xActivity, ten koncepcyjny SAV demonstruje połączenie w konstrukcji jednego pojazdu sportowej dynamiki jezdnej oraz przyjemności z podróżowania z otwartym dachem. BMW xActivity, zaprojektowane jako "kabriolet o ...

12 Lip 2019, 09:12

Imperator1984 napisał(a):Silnik: 2.0 benzyna czy 2.0 cdti? - 140 czy 163 km?


Zależy od sposobu użytkowania ale "cdti" w mondeo na pewno nie znajdziesz.

Imperator1984 napisał(a):Samochód który wpadł mi w oko czy warto?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 7935813e78


Typowe auto od handlarza. Nawet porannym wiaterkiem niemuśnięty i letnią mżawką niezroszony. Do tego opony jakiejś śmiesznej firmy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Lip 2019, 10:13

W Mondeo ten silnik nazywa się TDCi i pochodzi on od PSA (Peugeot Citroen).
Masz go też w Citroenie C5, silnik z dobrymi opiniami.

Jak wyżej - dziwne auto.
Poza tym warto mieć pewność przebiegu, szczególnie w dieslu.
tomekdk