Auto do 6 tys. z gazem

23 Paź 2013, 19:23

a golf 3? byle nie silnik 1.8 KAT bo nie znosi LPG (przynajmniej mój) moze 1.6?
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Paź 2013, 19:52

1.8 o oznaczeniu ABS dobrze znosi lpg. 1.6 też jest podatny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Paź 2013, 19:56

widocznie z moim jest coś nie tak Barol :( nie mam kiedy się tym zająć,ale pytałem wśród kolegó i też mówią,że im dużo pali LPG,nie mam pojęcia co jest z tym grane,musze dokładnie przyjrzeć się na dniach temu przypadkowi.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Paź 2013, 20:05

Może walnięta sonda lambda? Albo gaz do regulacji.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Paź 2013, 20:11

podpinałem pod niego kompa :D i sonda jest czysta właśnie,może to tylko kwestia regulacji gazu wiesz,okaże się.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Paź 2013, 20:37

Witaj.
Carisma pod lpg odpada. Tych silników się nie "gazuje", a jeśli jakiś zakład zgadza się na montaż ,to są to oszuści chcący jedynie wydusić kasę za montaż.
Jeśli chodzi o twoje dylematy silnikowe przy Oplach. Od siebie proponuję Vectrę z silnikiem 1,6-16V lub 1,8-16V. oba są trwałe i "gazowalne". Oczywiście zaraz usłyszysz ,że 16V w Oplach żrą olej.Wszystko tak naprawdę zależy od egzemplarza. W jednym trzeba od wymiany do wymiany dolać 1l ,a w innym 2,5l. I co z tego? Taki ich urok. Nic nie jest zepsute ,a Ty dolejesz ile będzie trzeba.
Trzeba znaleźć zadbany egzemplarz. polecam po lifcie (99r),chociaż znam ładne Vectry z 96 i 97 u znajomych.Jak ładna to nie trzeba się silić na rocznik ale na stan !!! sam wolałbym sam zagazować auto niż odkupować z niewiadomym przebiegiem auto ze starą instalacją.Sekwencję w taniej wersji założysz za 2k więc auto musiałoby kosztować 4k.
Zacznij spokojnie penetrować rynek,oglądaj auta na żywo. Ogłoszeń jest dużo ale do kupna nadaje się 1/12...reszta nie jest warta ładowania się. :)

Z innych opcji ...musisz wiedzieć,że Astra I w porównaniu z Vectrą prowadzi się o wiele gorzej. Sam miałem Astrę i przez ponad 5 lat i mechanicznie ok ale jak jeździłem w tym czasie Vectrą 1,8-16V z 97 roku znajomych,to była inna bajka (szczególnie w prowadzeniu na zakrętach,skuteczniejsze hamulce).
Z innych aut proponuję rzucić okiem na Polo Classic/ Cordoba z 1,6,Renault Megane ale tylko w wersji kombi (są o wiele lepiej wykonane),Peugeot 406 w benzynie i niesłusznie niedoceniany samochód jakim jest świetny Citroen Xantia.
pozdrawiam
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Piski, luzy i stuki w zawieszeniu
    Zły stan techniczny pojazdów jest co roku przyczyną wielu wypadków drogowych. Jesienią warto sprawdzić stan zawieszenia swojego samochodu i przygotować go do bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach zimowych. ...
    Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
    Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...

23 Paź 2013, 20:51

Nie gazuje sie GDI w Carismie,te silnik nienawidzą gazu.
Najbardziej gazowane jednostki w Oplach to 8zaworówki i większość ludzi o tym wie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Paź 2013, 17:40

Dzięki wam wszystkim za podpowiedzi, nie będę się spieszył to może wycharczę jakąś perełkę, i dzięki za podpowiedź artur73 co do gazu może faktycznie kupię w benzynie i gaz założę "sam" będę wiedział co mam.
Pawe22
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 01 2011
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Punto 1.1
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

25 Paź 2013, 21:13

Polecam Chryslera Neona. Fajne zwinne autko za niewielkie pieniądze. 2 litrowy silnik nie wykazuje przeciwwskazań co do instalacji gazowej, o mocy 133(SOHC) bądź 150(DOHC) bardzo dobrze daje sobie radę z ważącym 1100kg samochodem. Poza tym Neon jako nieliczne auto z tamtych lat posiada klimatyzację w standardzie. Raczej odradzam wersje Neona z automatyczną skrzynią biegów ze względu na brak osobnej chłodnicy oleju skrzyni.
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna