Auto hatchback w benzynka

13 Paź 2020, 20:54

Witam, pomoże i doradzić ktoś z autem do kwoty 25tyś .
Szukam auta hatchback, benzynie , rocznie maks 5tys kilometrów.
Auto musi mieć 5 drzwi i wiadomo jakieś w miarę ok wyposażenie.
Auto będzie raczej używana na krótkie dystanse że względu ze mam pojazd do pracy w Dieselu Berlingo.
A szukam czegoś na jakieś Niedzielne wyjazdy i wakacje raz na rok.
Zaintesowalo mi Audi A3 P8 , lecz 1.6 mpi za słaby troszkę, co sądzicie o 1.4 125km bardzo kłopotliwy jak tak każdy opowiada i jakie koszty na początku duże by mnie wyniosły. Wiadomo oleje itd rozrząd
Chyba że coś innego proponujecie
Robin454
Nowicjusz
 
Posty: 7

13 Paź 2020, 21:35

Honda Civic 1.8 Bezn 140 KM

Nie jakieś tam audi z silnikiem z golfa 3 z rodem z '95 :lol:

W Hondzie rozrząd na łańcuchu
Pali mniej co 1.6 mpi a mocy zdecydowanie więcej, więcej frajdy z jazdy
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

13 Paź 2020, 22:17

A jak koszty utrzymania, części drogie ?
I w jakim roczniki najlepiej szukać
Robin454
Nowicjusz
 
Posty: 7

14 Paź 2020, 19:55

Robin454 napisał(a):A jak koszty utrzymania, części drogie ?

takie same jak do innych samochodów w tym segmencie.
Jakie części ? Co za różnica jak będziesz kupował tarcze hamulcowe i klocki TRW do forum7.htm
-Audi A3 czy do -Hondy Civic , czy -Fiata Bravo czy Opla Astry....przecież będą kosztować praktycznie tyle samo z danego producenta do wszystkiego podobnego gabarytami, zwłaszcza że to auto typu : "Popularne "
Ludzie mnie rozbrajają jak pytają czy części są drogie ? Tak jakby co najmniej 90% jeździła na naprawy i serwis do ASO :lol:
Pozatym druga rzecz, jak pytasz o części to jakiego producenta ?
Dajmy na to tarcza hamulcowa...ORYG, TRW, Delphi, Czy najtańsza Ryżówka, może kosztować 500,-- a może kosztować 100,-- więc pytanie jest jak nie zbyt ogólne to co najmniej bardzo głupie .

Robin454 napisał(a):I w jakim roczniki najlepiej szukać


W 2018 :lol:

A tak na poważnie to nie pytaj "w jakim roczniku najlepiej szukać" , ale Dysponując 25 tys zł jaki rocznik możesz za to kupić ?
To jest tak troche ani za mało ani za dużo

Bo na przedlifta masz budżet OK

A na Polifta Mało ...trzeba dorzucić z 3000 a myślę że wartało by rozważyć już polifta jakiegoś
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

17 Paź 2020, 23:49

Byłem oglądać civica 1.8 benzyne i oprócz dobrego silnika , nic więcej mnie nie urzekło , z wyglądu i na zewnątrz na żywo nie podoba się to auto . Preferuję bardziej prostote.. I tutaj bardziej wchodzą w grę auta
Audi A3
Golf 6
Mitsubishi Lancer
Ew BMW
Wiem same niemieckie prawie auta , ale no jak każdemu podobają się, i nie patrzę na koszta bo nie warto oszczędzać na częściach potem się to msci
Chce po prostu wiedzieć jaką jednostka benzynową będzie najlepsza , chyba że mam wybrać disele ale na te odcinki kiepski wybór.
Robin454
Nowicjusz
 
Posty: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...