Auto miejskie dla kobiety do kwoty 4-5tys.

09 Sty 2018, 13:51

Byłam oglądać te Megan, i stan z zewnątrz i wewątrz super - Można powiedzieć że jak nowe, technicznie do wymiany tylko klocki z tego co na przeglądzie mówili.

Myśle że Megane w chwili obecnej jest faworytem.

Ostatnie pytanie do Was, co sądzicie o Toyota Avensis 2.0 D4D? Również dziś oglądałam i jechałam, super autko chyba nawet bardziej mi sie spodobało niż te Megane.

Silnik - 2.0 D4D Diesel rocznik 00r 3700zł. Warte uwagi? Jak wyglada awaryjność tych silników, i ewentualne koszta naprawy?
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 13:52

Adriannas1 napisał(a):Byłam oglądać te Megan, i stan z zewnątrz i wewątrz super - Można powiedzieć że jak nowe, technicznie do wymiany tylko klocki z tego co na przeglądzie mówili.


To dlaczego niekupione? Wyglądała zdrowo, skoro jest zdrowa to brać i się cieszyć autem... W taki sposób powodzenia z szukaniem, bo jutro może jej nie być.

Adriannas1 napisał(a):Ostatnie pytanie do Was, co sądzicie o Toyota Avensis 2.0 D4D?


Diesla nie kupuje się do miasta. Amen.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Sty 2018, 13:56

Nie kupuję od razu pierwszego lepszego samochodu który wydaje sie być okej pod względem technicznym i wizualnym - Biorę pod uwagę każdą możliwość.

Jeśli sie do niedzieli sprzeda tak jak jestem umówiona ze sprzedającym, to trudno - Nie te to następne Megane.
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 14:07

W tej kwocie jak coś jest porządne to się kupuje od razu, a nie czeka. 3/4 aut do 5k to gruzy, znalezienie czegoś sprawnego i zadbanego graniczy z cudem - to miałem na myśli.

Następna Megane może być gruzem właśnie, tu nie ma wyznacznika.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Sty 2018, 14:26

Rozumiem, no okej to jutro pojadę kupić tego Megane.

Ja sie zbyt nie znam, jak to kobieta - Musi sie mi to auto spodobać aby je kupić :D

W takim razie mówisz ze ta Toyota odpada? Bo była w podobnym stanie co te Megane. Tyle ze Toyocie wczoraj skończył się przegląd ( auto z komisu)
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 14:28

Diesel do miasta - nie.
Auto do 5k z komisu - nie.
W ładnym stanie to ona na 100% nie była - nie.

Trzy razy nie, dziękujemy :)

Co do Megane, tylną belkę sprawdzali?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Sty 2018, 14:32

Mozesz sobie zerknąć na tą Toyote:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Belka była podobno regenerowana w 2017r styczeń, mają na wszystko faktury.
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 16:51

Adriannas1 napisał(a):Belka była podobno regenerowana w 2017r styczeń, mają na wszystko faktury.


ja bym się nie zastanawiał ani chwili dłużej tylko brał to Megane bo póżniej możesz szukać ładnego auta kilka tygodni..

Serio wierzysz że Avensis w dieslu i w dodatku z komisu będzie ok? Do tego skończył się przegląd i ciekawe czy teraz go przejdzie.. w dodatku po zdjęciach widać że było coś z przodem (maska krzywo spasowana) jak i z tyłem (klapa przy szybie dziwnie odstaje z obu stron).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sty 2018, 17:11

Z tego co mówił Pan sprzedający, cytując jego słowa " Jesli bedzie Pani na prawde powaznie zainteresowana tą Toyotą, załatwimy przegląd auta który będzie wliczał się w cene auta. Dodatkowo jeśli na przeglądzie diagnosta stwiedzi że do wymiany będzie jakaś część wymienimy ją Pani bez płacenia za robocizne, oczywiście wydruki ze stacji diagnostycznej Pani też dostanie"

Ja się nie znam na samochodach, dlatego jak to sie mówi " Mam tysiąc myśli na minute" jak jechałam tym Megane to pomyślałam ' O ale fajne auto, wszystko super wygląda, jest sprawne. Fajnie trafiłam" po czym w drodze powrotnej natknęłam się na ten komis no i w oko wpadła mi ta Toyota. Oczywiście Pan sprzedającynie widział problemu aby na sprawdzenie silnika, zawieszenia itp podjechać nią do wybranego mechanika. Co do klapy, to widziałam - Jest delikatne wgniecenie wiec pewnie jakaś przygoda parkingowa czy coś w tym stylu.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie - W Toyocie gdy sprawdzałam stan bagaznika, tzn podniosłam te wykładziny całe aby zobaczyć jak wygląda podłoga, dywanik od spodu był troche mokrawy ( Nie wiem czy to ze względu na to że jest zima, czy gdzieś dostaje sie woda)


Ale skoro mówicie że wybór takiej Toyoty to samobójstwo no to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 17:19

Co za problem załatwić przegląd na lewo,co prawda teraz jest ciężej ale jak ktoś ma pochytane to bez problemu załatwi a wymiana części wygląda na dwa sposoby albo po prostu tego nie zrobią a Tobie wcisną kit że zostało to zrobione albo wymienią po prostu na jakąś tanią używkę..
Aha i nie zdziwie się jak powiedzą Ci coś o gwarancji która wygląda tylko do bramy a dalej się nie znamy :wink:

Bierz Megane :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sty 2018, 17:24

W takim razie jutro wybieram sie po Megane z pieniędzmi aby nie sprzątneli mi jej...

Dzięki za pomoc.

PS - Czy jest jakaś możliwość aby w zime sprawdzić poprawność działania układu klimatyzacji?

Po włączeniu klimatyzacji na zimnym silniku obroty Meganki nieco wzrozły ( więc to chyba świadczy o tym że działa poprawnie) chyba że znacie jeszcze jakieś inne tricki.
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 17:47

Jeśli się nie znasz to najlepiej podjedż do jakiegoś serwisu,czasami warto wydać parę groszy więcej i mieć pewność :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sty 2018, 17:54

Adriannas1 napisał(a):Czy jest jakaś możliwość aby w zime sprawdzić poprawność działania układu klimatyzacji?


Nie wiem czy jest sens, za bardzo w tych autach nie ma co się psuć (sprężarki się nie zacierają), a ze względu na szwankującą klimę jeśli reszta działa nie ma sensu skreślać auta.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Sty 2018, 19:33

Miejmy nadzieje, ze bedzie działała jak należy - Bo nie ukrywam jednak że, klimatyzacja jest moim chyba jedynym wymaganiem przy kupnie auta. Reszta rzeczy się nie liczy ( Mówie o elektrycznych szybach itp)
Adriannas1
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 04 03 1989
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sty 2018, 19:37

Jak nie będzie to naprawisz, co za problem :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007