Auto rodzinne...

08 Kwi 2007, 21:47

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post.
Otóż chciałbym zasięgnąć tutaj porady, jakiego Waszym zdaniem mam dokonaćwyboru. Otóż mam 30 tys. zł i chcę kupić do tej sumy jakieś rodzinne autko.
Mam upatrzone marki i teraz proszę Was o poradę, na co się zdecydować i na co ewentualnie zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Genralnie przy wyborze kieruje się również swoim gustem wizualnym.

A więc tak, waham się pomiędzy:
Nissan Primera 1.8 (benzyna), kombi (lub sedan) - rocznik 1999 - 2001
/chyba, że radzicie, aby dołożyć troszkę i kupić Nissana w ostatniej "budzie", ale tutaj jestem z kolei zwolennikiem hatchbacka.

Ford Mondeo Kombi 1.8 (benzyna) - ostatnia "buda"

Opel Zafira (beznyna)

Ford Focus (kombi) 1.6 - 1.8 benzyna

Jaki byłby najlepszy tutaj wybór?. Wizulanie podoba mi się mondeo oraz nissan.

Pozdr.
Aurelius
Nowicjusz
 
Posty: 3

08 Kwi 2007, 21:53

Jaka dla mnie żaden z tych wziolbymcos ala 406 moge za nia zaświadczyc że świetny samochód a jak nie to Laguna jeszcze w starej budzie do roku 2001 zostanie ci jeszcze kasy.Nie lubie fordów i nie ufam im mam z nimi złe doświadczenie. codo nissanów to lubia rdzewieć więc tez nie polecam nowe Primiery kradnie sie w około 26 sek. więc niektorzy kradną je dla zabawy więc dlatego odrzucam.Po względem konfortu i jazdą Zafira tez odrzucam no chybaże ci pasuje to weź.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

08 Kwi 2007, 22:27

Dzięki za poradę.

Co do "francuzów" to krąży z kolei opinia, że w renault lubi siadać elektronika (ostatnio słyszałem kilka takich opinii od posiadaczy megane'a) no i w ogóle mają słabe zawieszenie, jak na polskie drogi...

jeszcze raz dzięki za wypowiedź i pozdr. oraz czekam na następne.
Aurelius
Nowicjusz
 
Posty: 3

08 Kwi 2007, 23:22

Nie brano tu pod uwagę Opla (wiem,wiem, kasta sama rdzewka) Vectra kombi?
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2007, 08:00

Ja w moje rodiznie miałem 405 i dwie 406 nic sie nie działo spokojnie mozna wziąść.Przebiegi zrobilismy na nich straszne i z tego co wiem to dalej jeźdzą bez wiekszych problemów.Polecam równiez Galanta w dislu świetny samochód choc trudno dostać.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana opon na letnie w czasie koronawirusa (COVID-19)
    Jeżeli pracujemy zdalnie i nie musimy poruszać się samochodem nie jest on nam niezbędny do naszej pracy warto odłożyć zabieg zmiany opon z zimowych na letnie w czasie epidemii. W całej Polsce występują kontrole i jeżeli okaże ...