Auto w przedziale 7-10 tysięcy z silnikiem Diesel'a

14 Mar 2013, 16:15

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum i kieruje do was drodzy forumowicze i chciałbym się dowiedzieć jakie auto waszym zdaniem warto kupić w przedziale cenowym 7-10 tysięcy złotych?

Jestem młodym facetem który na co dzień jeździ Renault Clio II 1.9D, rzadko kiedy w aucie jadą więcej niż 3 osoby więc Kombii mnie na pewno nie interesuje. Rocznie robię około 20 tysięcy kilometrów wobec czego silnik diesela jest jedyną opcją jaką biorę pod uwagę.

Oczywiście mam pewne obiekcje według których będę wybierał nowy samochód a są to:
- przede wszystkim cena
- silnik diesel raczej na pewno z turbiną
- wielkość samochodu tj. klasa "B" no ewentualnie może być "C"
- rocznik co najmniej 2000 w szczególnych przypadkach 99
- dobrze by było gdyby w wyposażeniu była klima i wspomaganie
- w miarę tanie i dostępne części zamienne

Z własnych obserwacji i analiz wstępnie internetowych rynku aut używanych najbardziej do gustu mi przypadł Peugeot 206 z silnikiem 2.0 HDi o którym słyszałem i czytałem wiele dobrych słów, Seat Ibiza z silnikiem 1.9 TDi 101 KM który jest podobno również bardzo trwałym motorem z tym że jest mało Ibiz 101 konnych dużo częściej trafiają się 90 KM lub 110 a o tych motorach nie wiem co sądzić, oraz Toyota Corolla z silnikiem 2.0 D4D z serii E11 która wydaje mi się również solidnym samochodem w końcu marka zobowiązuje.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o wybranych przeze mnie samochodach może macie jakieś doświadczenia w związku z nimi? na co należy uważać szczególnie przy tych modelach? jakie są koszta utrzymania tych samochodów? oczywiście tak ogólnikowo podchodząc do tematu bo wiadomo że każdy samochód jest inny.

Jeśli macie jakieś swoje propozycje dotyczące aut spełniających moje kryteria to również z miłą chęcią je wysłucham, poszerzę swoje horyzonty ,a jak będziecie mieli jakieś oferty które według was są ciekawe i zasługują na uwagę to również z miłą chęcią je oglądnę i z góry dziękuje za pomoc.
Szyna9
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Clio II
Silnik: 1.9 D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Mar 2013, 14:59

co sądzicie o tych propozycjach ? :
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
Szyna9
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Clio II
Silnik: 1.9 D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Mar 2013, 15:25

ewentualnie:
[link do Otomoto wygasł]
Szyna9
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Clio II
Silnik: 1.9 D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000