"bicie" kierownicy HONDA

03 Maj 2008, 08:48

witam mam problem z biciem kierownicy podzas jazdy z prędkoscią ok 100 do 130km/h. obroty silnika w tym momenice wynoszą około 3.4-4 tys. na 5 biegu.po przekroczeniu 130 km/h bicie po woli ustaje i zanika to samo dzieje sie gdy prędkość spadnie poniżej 90km/h. byłem u mechanika by mi obejrzał zawieszenie wymienił mi tylko tuleje na wachaczach byłem też na trzepakach i test zawieszenia wyszedł prawidłowo. w czym może być przyczyna??? z góry dzięki za odpowiedz auto to HONDA CIVIC ESI rok prod 1995.
kendzior5
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Żywiec
  • 03 Maj 2008, 13:47

    jeżeli zawieszenie jest w porządku należało by sie przyjrzec oponom i felgom.proponuje zacząc od wywazenia kół,sprawdzenia czy felgi są proste a opony nie mają guzów oraz czy mają prawidłowe ciśnienie
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    03 Maj 2008, 18:00

    tzn zaczęło się to jeszcze zimą było to wyczuwalne na kieronicy.myślałem że to wina opon, nie miałem zabardzo jak ich przetestować przy dużej prędkośi(zima).i tak w padłem pare razy w dziure ale na zimowych oponach.terz mam założone alu i opony letnie.samochód kupiłem w pazdzierniku wię nie dużo jeżdziłem na letnich.jednak z tego co pamiętam nie działo się tak.dzięki za odpowiedz. :)
    kendzior5
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 11
    Miejscowość: Żywiec
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Alfa Romeo Tonale - hybrid?
      Włoski producent przedstawił to auto na targach w 2019 roku i było ono nawet w Poznaniu na Motor Show. SUV ma bardzo ciekawy design i jak na razie jest to wersja koncepcyjna ale nie widać przeszkód żeby w niedalekiej ...