Buggy(Piranha) - jaki silnik wybrać?

Buggy(Piranha) - jaki silnik wybrać?

24 Maj 2010, 20:05

Witam. W poprzednim temacie nikt mi nic nie napisał ;P ale w sumie to dobrze, ponieważ chciałem wstawić do TEGO buggy silnik z malucha ale doszedłem do wniosku, że ten silnik będzie jednak za mały.

Rama waży około 350kg. Jeśli dołożę koła,zawieszenie i układ skrętny to mi pewnie wyjdzie coś ok 500-600kg.

Jaki silnik będzie odpowiedni do takiej masy pojazdu?
Silniki z motocykli typu Kawasaki ZX-9 o pojemności 1100 NIE WCHODZĄ W GRĘ. Mniejsze silniki nie dają rady przy takiej masie, a takie 1 litrowe (tak jak i reszta) po prostu nie mają wstecznego biegu a to akurat dla mnie by z pewnością przeszkadzało.

Myślałem o enginie z Lanosa 1,5 16V ale nie wiem czy nie będzie za duży pojemnościowo. Właśnie nie wiem. Proszę, niech mi ktoś pomoże.
specjalniedoforum2
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Buggy(Piranha) - jaki silnik wybrać?

24 Maj 2010, 21:49

wsteczny ma nie silnik a skrzynia biegów ;) to od niej zależy czy bedziesz miał wsteczny i jak szybko pojedziesz
350 sama rama??? z czego ty ją masz z ołowiu?? :mrgreen: rama z klatką w rajdwce u mnie waży 170 kilo ( terenówka) uwierz mi jest solidna i zgodna z załącznikiem J. więc nie wiem co Ci waży aż tyle...
za młodu jak się budowało szajowóz to masa całości z silnikiem od malczana wychodziła właśnie w granicach 350-400 kilo i jeździło to jak wściekłe :wink:

na początej malczan albo CC700 wystarczy ;) to można podkręcić delikatnie a zaletą jest taniość i lekkość dodatkowo nie musisz kombinować z zawieszeniem ani z skrzynią bo wszystko zostaje ci jak w oryginale malczana ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

Re: Buggy(Piranha) - jaki silnik wybrać?

25 Maj 2010, 15:27

No to nieźle się pomyliłem z wagą ;P

Ale właśnie ze 126p to jest za mały silnik. Wiem co mówię. Chcem mieć coś większego i nie ma problemu z kombinowaniem ;D właśnie mi oto chodzi żeby się przy tym pobawić. Wcale mi się nie spieszy.
specjalniedoforum2
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig!
    Już wkrótce na ekranach polskich kin zobaczymy film Le Mans ‘66, opowiadający o rywalizacji Forda i Ferrari w jednym z najtrudniejszych i najsłynniejszych wyścigów na świecie. Ale to nie pierwsza produkcja ...
    Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson? Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson?
    Jeremy Clarkson odpowiedział na kilka pytań dla motoryzacyjnej platformy społecznościowej Drivetribe. Wśród poruszonych wątków padł temat najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek prowadził. Okazuje się, że słynny ...

•