Corsa C - problem z światła drogowymi po wymianie alternatora

05 Mar 2024, 20:45

Witam,
Opel Corsa C 1.2 80km z12xep 2006 r. - padł alternator.
Wcześniej dawał oznaki (prawdopodobnie regulator napięcia), bo już od jakiegoś czasu falowały obroty i tym samym ładowanie nie było stabilne - przy sprawdzaniu multimetrem cały czas skakało od 12.5V do około 14V, oprócz falowania przygasały trochę światła, oświetlenie w środku itd.

W końcu padł, gdy jechałem na światłach drogowych i miałem włączone halogeny (przez to mruganie gorzej świeciły światła, więc poza terenem zabudowanym doświetlałem sobie halogenami).
Oddałem corsę do elektromechanika i po sprawdzeniu alternatora powiedział, że obecnego regenerować się za bardzo nie opłaca, więc pozostaje używka lub nowy.
Zakupiłem używkę z corsy na części i po wymianie falowanie ustało, ładowanie ok, ale jak dojechałem do domu (jechałem drugim autem za narzeczoną ;) ) to zauważyłem, że nie ma świateł i świecą jedynie postojówki.
Następnie sprawdziłem żarówki i okazało się, że obie H7 są spalone, zamówiłem, wymieniłem i świecą światła mijania a drogowych brak (dodatkowo jeden halogen jeszcze nie świeci, ale H3 nie sprawdzałem jeszcze).
Po wduszeniu manetki pojawia się ikona świateł drogowych, ale świateł brak.
Sprawdziłem i w razie co wymieniłem bezpieczniki 43 i 44, ale to nic nie dało.
Dalszych pomysłów nie mam.

Zakładam, że jeśli zapala się kontrolka świateł drogowych to przełącznik jest ok?
Dodam jeszcze, że stary alternator miał 100A a ta używka, również z corsy 1.2 ma 120A.

Co mógłbym jeszcze sprawdzić?
Rycus
Nowicjusz
 
Posty: 11

05 Mar 2024, 21:00

Żarówki od świateł długich sprawdziłeś czy aby też nie są spalone ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4727
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Mar 2024, 21:51

dobra... to będzie głupie, ale nie wziąłem pod uwagę, że drogowe i mijania mają osobne żarówki.
Ostatnio przez długi czas miałem do czynienia głównie z H4 i nie wziąłem pod uwagę tego, że tam są osobne żarówki. :cry:
Sprawdzę to jutro za dnia. :?
Rycus
Nowicjusz
 
Posty: 11

05 Mar 2024, 22:06

Ok . Daj znać . Jak by co to będziemy dumać dalej ....
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4727
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna