Czy będzie problem z rejestracją?

Czy będzie problem z rejestracją?

10 Mar 2010, 15:22

Witam drogich forumowiczów :wink: ,

piszę do Was, ponieważ mam problem. Nadarzyła mi się okazja zakupu dobrego samochodu od znajomego, jednak jest w tym pewien feler.Otóż znajomy sprowadził to auto z USA i użytkował je w Polsce przez dłuższy okres czasu (ok. 1,5 oku) na amerykańskich tablicach rejestracyjnych tylko wykupując ubezpieczenie ( prawdopodobnie sprowadzone jako mienie przesiedleńcze-nie wiem do końca, nie pytałem go o szczegóły). I tu pojawia się pytanie czy ja jako kupujący mogę mieć problemy z rejestracją? Czy będę musiał zapłacić cło, akcyzę i podatek VAT od tego samochodu tak jak to się odbywa w przypadku sprowadzania z USA? :neutral:
Zgodnie z ustawą po 12 miesiącach od przywiezienia może on sprzedać ten samochód.

Bardzo mi zależy. Jeśli ktoś coś wie lub miał podobny przypadek, orientuje się w temacie. Mile widziane PM. Z góry dziękuję a odpowiedzi.
Pozdrawiam :wink:

P.S. Nie wiem do którego z działów to dać więc daję do 'Off-topic', jeśli to błąd proszę o przeniesienie tematu do właściwego miejsca- byle nie do kosza . Przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnego topica i niestety nie znalazłem.
Dziękuję. :wink:
________
midi
Nowicjusz

Miejscowość: świat

Re: Czy będzie problem z rejestracją?

13 Mar 2010, 14:24

midi napisał(a):I tu pojawia się pytanie czy ja jako kupujący mogę mieć problemy z rejestracją? Czy będę musiał zapłacić cło, akcyzę i podatek VAT od tego samochodu tak jak to się odbywa w przypadku sprowadzania z USA?

Nie widzę zebyś miał mieć jakieś problemy z rej.tego samochodu...
Oczywiście musisz sporządzić umowę kupna-sprzedazy,wnieść oplaty tak jak to
napisałeś +OBT przed I rej.w kraju i po zawodach.... :mrgreen:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...
    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light