Czy na autostradzie, ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony?

Czy jest dozwolone wprzedzanie z prawej strony na autostradzie?

TAK
3
75%
NIE
1
25%
Nie wiem
0
Brak głosów
Razem głosów : 4

Czy na autostradzie, ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony?

28 Cze 2019, 12:38

Nie wiem czy wiecie ale będąc kierowcą powinniście wiedzieć jak to wygląda w naszym kraju i czy dozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie i drogach ekspresowych?

Piszcie w postach podajcie jakieś krótkie uzasadnienie waszej decyzji dlaczego tak a nie inaczej :)

Ostatnio rozmawiałem z paroma osobami i nie byli pewni jak to jest stąd postanowiłem założyć taki temat i zrobić ankietę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

Re: Czy na autostradzie, ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony?

28 Cze 2019, 12:56

Można wyprzedzać przecież takie drogi traktowane są według przepisów jak droga jednokierunkowa, a tam nie ma zakazu wyprzedzania z prawej strony.
Ja nie jestem za takim wyprzedzaniem ale jak są np. trzy pasy a ktoś uczepi się środkowego pasa to czasem jadąc prawym pasem jedziemy szybciej, nie rozumiem kierowców którzy mając wolny prawy pas jadą środkowym lub lewym.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Czy na autostradzie, ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony?

07 Lip 2019, 22:44

Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, w art. 24.....Pod warunkiem, że się wie, co to znaczy jezdnia oraz pas ruchu. Wielu kierowców myli jezdnię z drogą...A zgodnie z ww ustawą są to dwa różne określenia.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczny wyjazd na wakacje - 10 zasad które musisz znać! Bezpieczny wyjazd na wakacje - 10 zasad które musisz znać!
    Nadszedł długo wyczekiwany czas letnich wyjazdów. 76% Polaków wybiera samochód na środek transportu podczas podróży krajowych . Co zrobić, żeby uniknąć frustracji za kierownicą i problemów ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

•