Czy na autostradzie, ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony?

Czy jest dozwolone wprzedzanie z prawej strony na autostradzie?

TAK
3
75%
NIE
1
25%
Nie wiem
0
Brak głosów
Razem głosów : 4

28 Cze 2019, 11:38

Nie wiem czy wiecie ale będąc kierowcą powinniście wiedzieć jak to wygląda w naszym kraju i czy dozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie i drogach ekspresowych?

Piszcie w postach podajcie jakieś krótkie uzasadnienie waszej decyzji dlaczego tak a nie inaczej :)

Ostatnio rozmawiałem z paroma osobami i nie byli pewni jak to jest stąd postanowiłem założyć taki temat i zrobić ankietę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Cze 2019, 11:56

Można wyprzedzać przecież takie drogi traktowane są według przepisów jak droga jednokierunkowa, a tam nie ma zakazu wyprzedzania z prawej strony.
Ja nie jestem za takim wyprzedzaniem ale jak są np. trzy pasy a ktoś uczepi się środkowego pasa to czasem jadąc prawym pasem jedziemy szybciej, nie rozumiem kierowców którzy mając wolny prawy pas jadą środkowym lub lewym.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Lip 2019, 21:44

Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, w art. 24.....Pod warunkiem, że się wie, co to znaczy jezdnia oraz pas ruchu. Wielu kierowców myli jezdnię z drogą...A zgodnie z ww ustawą są to dwa różne określenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000