Diesel czy Benzyna do 10,15 i 25 tysięcy

23 Maj 2023, 23:26

Witam wszystkich,

Tak jak w temacie, proszę o poradę czy lepsza będzie benzyna czy diesel do 10, 15 oraz 25 tysięcy złotych. Nie mam na ten moment żadnych typów odnośnie auta, więc z chęcią poczytam to, co macie do zaproponowania i posprawdzam wszystko.

Więc tak, auto będzie używane jako główne (i jedyne na chwilę obecną), pasażerowie to przez 95% czasu dwie osoby, większość to długie trasy chociaż po mieście też od czasu do czasu pojeździ. Roczny przebieg 55-80 tysięcy kilometrów. Zależy mi na tym, aby auto było wygodne, ale nie w sensie bardzo przestronne itd. tylko żeby dało się w miarę komfortowo pojechać w kilku lub kilkunastogodzinną trasę. Jeśli chodzi o nadwozie interesuje mnie tylko sedan lub coupe. Z aut, które podobają mi się wizualnie to będzie: Toyota Celica V, VI oraz VII, Hyundai Coupe, BMW E90/92 oraz Honda Accord VII. Proszę o wasze propozycje, oraz co wy w takiej sytuacji byście wybrali. W życiu jeździłem może 3/4 autami, z czego tylko jednym więcej niż 2 razy, więc jestem otwarty na każdą propozycje. Biorę pod uwagę również zamontowanie instalacji LPG w benzynie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Daniel0602
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Maj 2023, 06:53

Daniel0602 napisał(a):Proszę o wasze propozycje, oraz co wy w takiej sytuacji byście wybrali.

Przy Twoich propozycjach może Accord. Reszta czyli Celina, hyunday to zabawki a nie auta do takich przebiegów. Przy E90 popłyniesz finansowo.

Mam podobnie czyli robię około 70k.km.rocznie i sam nie wiem na co się zdecydować bo gdzieś wydaje Ci się że będzie ok.a gdzie indziej nie będzie ok. A biorę pod uwagę współpracę z autem od zakupu po sprzedaż.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Maj 2023, 13:20

Wymieniłem tylko auta, których wygląd mi odpowiada, nie jestem nastawiony na kupno któregoś z nich, chociaż zabawki kuszą i to bardzo. Co sądzisz o Lagunie Iii Coupe w dieslu? 2.0 dci albo 3.0 dci V6, w tej drugiej z tego co widziałem na otomoto tylko skrzynie automatyczne, jak wygląda ich praca czy trwałość? Nie ukrywam, że samochód bardzo przypadł mi do gustu.
Daniel0602
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Maj 2023, 15:16

Zapytam trochę inaczej - czy zdajesz sobie sprawę jakie koszty może wygenerować tak stare auto z silnikiem diesla kiedy zaczniesz nim jeździć po 80 tysięcy rocznie?

Nie chcesz zostawić w serwisie kilkunastu tysięcy złotych w ciągu pierwszego roku to szukaj jak najprostszego konstrukcyjnie auta z jak najprostszym, benzynowym silnikiem i jak najmniejszym przebiegiem.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Maj 2023, 22:35

Jeśli chodzi o wykład typowo na serwis czy utrzymanie auta "na chodzie" i włożenie w nie pewnej kwoty w ciągu pierwszego roku użytkowania to jestem na to gotowy jeśli mówimy o sumie nieprzekraczającej chociaż połowy wartości auta. Zależy mi na tym, aby samochód zawsze odpalił i pojechał. Nie wiem, ile wyniesie roczny serwis czy ile pieniędzy będzie trzeba włożyć, żeby samochód w ogóle jeździł, chyba nie idzie tego w 100% przewidzieć jeśli chodzi o zakup auta używanego. Dlatego ten temat, potrzebuje porad, konkretnych marek i modeli w tych przedziałach cenowych. Nie zamykam się na żadną propozycję jak już wspominałem.
Daniel0602
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Maj 2023, 07:13

Daniel0602 napisał(a):jestem na to gotowy jeśli mówimy o sumie nieprzekraczającej chociaż połowy wartości auta.

Małe szanse przy dieslu szczególnie przy opcjach typu laguna 3,0dci i Twoich nalotach.
Szukaj tak jak było wcześniej mówione prostej benzyny pod LPG . Przy trasach dobrze coś około 2,0l pojemności.
Wtedy też fajnie jak liczył byś ewentualne przepłacenie za mały nalot.
Ja ostatnio patrzyłem na Avensis t25 1,8 FL. Taki zwykły do 20k.się wyrwie ale znalazłem z nalotem 123k.km.bez rdzy za 23k.co jest fajna opcja. Z LPG masz 2lata bez większego wkładu finansowego.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Maj 2023, 12:23

Ja bym tam poszedł w diesla, dużo większy zasięg, od razu niewielkie spalanie i przyjemniejsza jazda niż zwykłą benzyną.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 226
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

25 Maj 2023, 12:38

Jak znajdzie coś w dobrym stanie i z niewielkim nalotem to spoko, inaczej połowę osprzętu wymieni w ciągu pół roku.

Duża benzyna z LPG wyjdzie taniej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Maj 2023, 13:55

Czyli najlepiej szukać czegoś z większym silnikiem benzynowym i możliwością zamontowania LPG, w diesla ładować się tylko jeśli będzie miał niewielki przebieg. Czy moglibyście podsunąć jakieś modele oprócz Avensisa wspomnianego wyżej? Co możecie powiedzieć o BMW E82?
Daniel0602
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Maj 2023, 14:03

Bmw to sobie odpuść jako markę, to nie jest to czego potrzebujesz.

Ja bym się rozejrzał z hyundai sonata/kia magentis a z rzeczy bardziej popularnych volvo s60 z wolnossacym 2.4
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Maj 2023, 18:45

Daniel0602 napisał(a):Co możecie powiedzieć o BMW E82?


Odpuść :D

Tak jak przedmówca pisał volvo 2,4, accord 2,4, mazda 6 gh 2,5 (krótki budżet).
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe