DOT w oponach Continental - dziwny zapis

20 Kwi 2024, 15:38

Cześć forumowicze! Mam problem z odczytaniem daty produkcji w moich oponach Continental- DOT 6Y1P D7Y2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy? I drugie pytanie: mam Infiniti QX30 AWD i trzy opony z ww. datą :? . Co radzicie: dokupić czwartą taką samą ale nową czy dwie inne na oś?
Roofio1708
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Kwi 2024, 16:05

Roofio1708 napisał(a):Co radzicie: dokupić czwartą taką samą ale nową czy dwie inne na oś?

Jeżeli te 3 są mało zużyte, to można kupić jedną nową, o ile są dostępne.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Kwi 2024, 18:40

W AWD bezpiecznie jest mieć 4 takie samo, z takim samym bieżnikiem - nie mówię już o rozmiarach, średnicach itp. bo to oczywiste. W ośce para opon musi się zgadzać i mogą się różnić wysokością bieżnika - nie ma to większego znaczenia. Sprawdzałeś od wewnętrznej strony opony - może tam masz normalny DOT ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1284
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

20 Kwi 2024, 18:58

Tak, wszystko się wyjaśniło. Mam opony z marca 2017 co znaczy, że auto wyjechało na nich z fabryki. Dlatego zamiast kupować jedną sztukę postanowiłem kupić dwie nowe, dobrze oceniane opony na przód a za rok dokupię takie same na tył. Dziękuję za Wasze opinie i komentarze :)
Roofio1708
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moc zamknięta w żelu
    Pierwsze powstały jeszcze w połowie ubiegłego wieku. Obecnie znajdują coraz szersze zastosowanie także jako akumulatory samochodowe. Choć po dziś dzień niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić elektrolitu w innej postaci ...