Fiat PUNTO zresetował licznik kilometrów

21 Kwi 2008, 06:17

Witam serdecznie
Po wymianie akumulatora zauważyłem, że zresetował mi się licznik kilometrów zarówno ten nastawny jak i licznik sumarycznej ilości km. tzw odometer. Wczesniej miałem kłopot z alarmem. Usterkę usunięto na stacji gdzie był montowany. Co może być tego przyczyną? Czy to jest do naprawy.
wojtek19
Nowicjusz
 
Posty: 27
  • 21 Kwi 2008, 19:16

    to teraz mozsz sprzedac samochod jako nowy:)
    zuchos20
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 83

    22 Kwi 2008, 06:35

    dziękuję koledze za super profesjonalną poradę.

    Może ktoś z kolegów ma inną propozycję?
    W najbliższych dniach spróbuję go rozebrać o ile będzie to możliwe- zobaczymy. Podejrzewam, że układ ma oddzielne zasilanie podtrzymujące nastawy - podobnie jak w komputerach sprawdzę.
    Ponieważ wszystkie wskaźniki pracują poprawnie a ta drobna wada dziś mnie nie przeszkadza, ale warto to naprawić
    wojtek19
    Nowicjusz
     
    Posty: 27

    22 Kwi 2008, 15:29

    Kolego chcesz odzyskac przebieg??? ja tak zrozumialem. Proponuje ci tego samemu nie rozbierac bo mozesz zostawic slady a to moze w przyszlosci odstraszyc potencjalnego kupca. Proponuje udac sie do fachowcow. Poszukaj ogloszen typu liczniki-korekta. Ci kolesie potrafia cofac liczniki. Pewnie potrafia tez dodac kilometry. Proponuje sie zwrocic do nich o porade... Moze akurat bedzie mozliwosc odzyskac oryginalny przebieg. Napewno cos ci doradza. Pozdrawiam
    skuwiak
    Nowicjusz
     
    Posty: 26

    24 Kwi 2008, 06:26

    Serdeczne dzięki za radę.
    Tak chcę odzyskać oryginalny przebieg, ale najpierw muszę zlokalizować usterkę i przywrócić mu pamięć. (Po odłączenia zasilania zostaje ona skasowana). Skorzystam z twojej rady i najpierw skontaktuje się z tymi fachowcami od liczników.
    Pozdrawiam serdecznie
    wojtek19
    Nowicjusz
     
    Posty: 27

    01 Lut 2010, 18:45

    witam też mam taki problem za każdym razem jak wyciągne akumulator kasuje mi sie licznik tzn przyjmuje wartość 5017 km i dopóki nie odłącze akumulatora wszystko jest ok co moze byc nie tak?
    maciek5555
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: rzeszów