FORD Focus 1.0 EcoBoost Trend (2015) - przegląd koniecznie w ASO?

FORD Focus 1.0 EcoBoost Trend (2015) - przegląd koniecznie w ASO?

10 Lip 2018, 11:41

Witam.
Pierwszy przegląd robiłem w ASO po 20 tysiącach, bo chyba nawet trzeba jak samochód jest na gwarancji. Teraz już nie jest i zastanawiam się czy dopłacać i zrobić znowu w autoryzowanym serwisie czy po prostu na normalnym warsztacie? I co tak w ogóle przy przebiegu trochę ponad 40 tys. mam zlecić do obejrzenia? Wystarczy wymiana oleju?
kwas84
Obserwowany

Re: FORD Focus 1.0 EcoBoost Trend (2015) - przegląd koniecznie w ASO?

10 Lip 2018, 11:50

Jeżeli nie masz już gwarancji to nic nie stoi ci na przeszkodzie żeby tego dokonać w innym warsztacie. Tak naprawdę w tej chwili nawet nowy samochód na gwarancji możesz serwisować poza ASO oczywiście żeby utrzymać gwarancje przegląd taki musi wtedy spełnić odpowiednie procedury określone przez producenta, wykonanie wszystkich czynności podczas przeglądu z dokładnym opisem, a także dotrzymywanie harmonogramu przeglądów okresowych.

Jeżeli z samochodem jest wszystko ok to sprawdź w książce serwisowej co powinno się zrobić przy przebiegu 40tyś. będziesz wiedział co należy sprawdzić, wymienić itd.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: FORD Focus 1.0 EcoBoost Trend (2015) - przegląd koniecznie w ASO?

10 Lip 2018, 12:22

Hmm. Przeglądnąłem książeczkę serwisową i nie ma tam takiej informacji, a byłoby to w sumie spoko.
kwas84
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności
    Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym w którym za każde przekręcenie licznika będzie groziło od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia. Za takie oszustwo odpowiadają zarówno kierowca, właściciel ...
    Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku
    "Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ...

•  
    • VW Polo, nocne wyścigi
      Chevrolet Charger
      Civic VIII dzida
      Hubert Ptaszek - Castrol Edge Trophy 2013