GOLF IV 1.9 TDI Dziwny dźwięk po puszczeniu gazu oraz szarpa

02 Lip 2014, 13:13

Witam nie dawno zakupiłem samochód VW GOLF IV 1.9 TDI 130KM
W sprawach mechaniki jestem nie doświadczoną osobą, po puszczeniu gazu wydobywa się dźwięk taki jak na filmiku poniżej coś jak świstanie

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Wiem że rura od intercoolera przy zaworze EGR jest zamocowana na plastikowe ściągacze, wypadała poprzedniemu właścicielowi
ORAZ BRAK KATALIZATORA!
Nie wiem od czego jest ta usterka, chciałem zapytać się użytkowników co z tym zrobić

Drugą usterką jest lekkie szarpnięcie przy naciśnięciu pedału gazu, nie wiem czy to ma coś związane z powyższym

Dziwnie też zachowuje się pedał hamulca, przy naciśnięciu słychać jak by schodziło jakieś powietrze i jest niebywale twardy, hamuje normalnie

Chce zapytać również czy powyższe usterki są powodem do przejmowania się?
Proszę o jakieś wskazówki z góry dziękuje
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez anonimpl94, 03 Lip 2014, 23:50, edytowano w sumie 1 raz
anonimpl94
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 07 1994
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lip 2014, 21:24

to co świszczy to turbina, przynajmniej ładnie pracuje bo ją słychac :)
FanatykBMW
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Konin

08 Lip 2014, 10:31

jeśli chodzi o hamulce, to powinieneś to zrobić, padło Ci serwo i jest nieszczelne
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Supra z 1994 roku sprzedana na aukcji
    Już niedługo nowa generacja Toyoty Supry trafi do salonów. Tymczasem oryginalna Supra 4. generacji z 1994 roku została sprzedana na portalu aukcyjnym Bring A Trailer za kwotę aż 121 000 dolarów, czyli ponad ...
    AFT - Alternative Fuels Technology
    Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...