Hatchback/sedan do 30000zł - Astra J czy może coś innego?

03 Kwi 2019, 11:13

Cześć i czołem!

Przymierzam się do zakupu "pierwszego" swojego auta (od ponad roku jeżdżę firmowym Focusem Mk3 FL).
Ogólnie nie jestem fanem dużych aut (na rodzinę jeszcze czas), bardziej gustuję w hatchback'ach - np. taka Astra - ale do sedana też wsiądę. Rocznie będzie przejechane ok 22/23 tyś. km, ok 60% będzie jazda w mieście. Kwota jaką chcę przeznaczyć na samo auto to ok 25 000zł, ostatecznie 30 000zł.
Pobiegałem już po forum, poczytałem inne posty i w sumie po "przebraniu" wyszły mi następujące autka:

Opel Astra J 1.4T/1.6 - czytałem o jakichś problemach ze skrzynią 6-cio biegową (M32), coś z łożyskami. Wiecie coś może w tym temacie? Usterka na tyle "poważna", że trzeba to wliczyć powiedzmy w koszty eksploatacji czy może to poprawili po którymś roku?
Ford Focus Mk3 1.6 - obecnie jeżdżę 1.0 EcoBoost 100KM, pali te 7l/100km i trochę się zbiera ale w zupełności mi wystarcza :)
Renault Megane III/IV 1.6
Mazda 3 II 1.6
Golf VI 1.6

Jednak na śląsku (stąd jestem i do tego woj. chciałbym się ograniczyć) albo coś podejrzane są niektóre egzemplarze (np. Astra J, 7-letnia, tylko 36k przejechane?) albo słabo z "dostępnością":
https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/ast ... ountry%5D=
https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/foc ... ountry%5D=
https://www.otomoto.pl/osobowe/renault/ ... ountry%5D=
https://www.otomoto.pl/osobowe/mazda/3/ ... ountry%5D=

Dlatego zaczałem się zastanawiać nad jakimś egzemplarzem poleasingowym, np. https://www.master1.pl/oferta/gotowka/4 ... #kzakladki (swoją drogą macie jakieś opinie o Master1?)

Z uwagą wysłucham co mają do powiedzenia osoby bardziej doświadczone ode mnie :)

Pozdrawiam!
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

03 Kwi 2019, 16:52

Wywal ten wymóg przebiegu. Prawie 10 letnie auto mało kiedy ma <175k - chyba, że chcesz chcesz kupić cofnięty.

Typy masz ogólnie spoko. Nie ma sensu demonizować tej skrzyni w astrze bo każde auto ma jakieś plusy i minusy. Jeśli takie coś byłoby "dużym minusem" to nic nigdy byś nie kupił. Ewentualna naprawa zamknie się w 2k.

Na śląsku masz coś takiego jak car-mat, chłopaki zajmują się tylko oplami i generalnie zbierają dobre opinie. Znajdziesz na otomoto ale lepiej zadzwonić bo mają tego więcej niż jest wystawione.

Osobiście zerknąłbym w stronę fiata bravo 1.4T, jeśli sedan to może być s40.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Kwi 2019, 19:03

Na śląsku masz coś takiego jak car-mat, chłopaki zajmują się tylko oplami i generalnie zbierają dobre opinie. Znajdziesz na otomoto ale lepiej zadzwonić bo mają tego więcej niż jest wystawione.

A jest powód do zmartwień, że auta sprowadzane? Osobiście .. nie wiem, jakoś nie jestem przekonany do sprowadzanych aut.

Osobiście zerknąłbym w stronę fiata bravo 1.4T, jeśli sedan to może być s40.

Dzięki, dorzucam oba do listy :) Jaki silnik polecasz do S40?

I co myślicie o tych autach poleasingowych? Wydaje mi się, że aż tak źle z nimi nie może być bo de facto firmy leasingowe byłyby stratne na tym, gdyby ktoś jeździł tymi autami jak kierowcy limuzyn rządowych :lol:
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

03 Kwi 2019, 19:20

vertisan napisał(a):Jednak na śląsku (stąd jestem i do tego woj. chciałbym się ograniczyć) albo coś podejrzane są niektóre egzemplarze (np. Astra J, 7-letnia, tylko 36k przejechane?) albo słabo z "dostępnością":


śląsk i słabo z dostępnością? No Way toż to tam zagłębie różnorakich osób którzy zwożą z NIemiec bryczki, chyba że chodziło Ci o to że auta są, ale są przywożone w kiepskim stanie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Kwi 2019, 19:28

vertisan napisał(a):I co myślicie o tych autach poleasingowych? Wydaje mi się, że aż tak źle z nimi nie może być bo de facto firmy leasingowe byłyby stratne na tym, gdyby ktoś jeździł tymi autami jak kierowcy limuzyn rządowych :lol:


po polskich przedstawicielach np? ogólnie to różne samochody są, jedne lepsze drugie gorsze, te samochody raczej oszczędzane nie były, i nigdy nie będą, często ze szkodami, często już z wadami, sam mam możliwość odkupu od różnych firm na licytacjach takie samochody z polskich firm....ale....jeszcze do tej pory się nie skusiłem...bo zawsze coś jest nie halo..jednak firmy też dzisiaj liczą, i jak auto jest już dojechane to idzie pod młotek, nie ma nic za darmo, sam widzęjak w mojej firmie jest, na auto dawno już leasing się skończył ale mało jeżdżone, nie psuje się to dalej jest użytkowane, jak by zaczęło się sypać to idzie na licytację albo pod młotek, wolę jednak sprowadzone od prywatnych osób z za granicy i przynajmniej wiem co mam jak sobie sam kupię.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Kwi 2019, 20:07

andrewb25 napisał(a):po polskich przedstawicielach np? ogólnie to różne samochody są, jedne lepsze drugie gorsze, te samochody raczej oszczędzane nie były, i nigdy nie będą, często ze szkodami, często już z wadami, sam mam możliwość odkupu od różnych firm na licytacjach takie samochody z polskich firm....ale....jeszcze do tej pory się nie skusiłem...bo zawsze coś jest nie halo..jednak firmy też dzisiaj liczą, i jak auto jest już dojechane to idzie pod młotek, nie ma nic za darmo, sam widzęjak w mojej firmie jest, na auto dawno już leasing się skończył ale mało jeżdżone, nie psuje się to dalej jest użytkowane, jak by zaczęło się sypać to idzie na licytację albo pod młotek, wolę jednak sprowadzone od prywatnych osób z za granicy i przynajmniej wiem co mam jak sobie sam kupię.


Rozumiem. Czyli auta sprowadzane nie takie złe? Nie mam doświadczenia w tym w ogóle, nie mam również nikogo nawet "po znajomości" żeby to ogarnąć więc de facto jestem w pewien sposób skazany na osoby 3-cie, które się tym zajmują.

Obejrzałem sobie tego car-mat o którym pisał Invi jednak .. trochę za daleko żeby myśleć coś bardziej z nimi. Może trochę bardziej sprecyzuję - mile widziane jakieś sprawdzone "punkty" oraz autka w/i okolicach: Bytom, Chorzów, Piekary Śląskie, Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza.. uff :?
Oczywiście sam również na bieżąco przeglądam i jeśli trafi mi się coś, co będzie się wydawało na konkretniejszego to z pewnością wrócę z prośbą o ocenę ogłoszenia :)
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

03 Kwi 2019, 21:02

andrewb25 napisał(a):po polskich przedstawicielach np? ogólnie to różne samochody są, jedne lepsze drugie gorsze, te samochody raczej oszczędzane nie były, i nigdy nie będą, często ze szkodami, często już z wadami, sam mam możliwość odkupu od różnych firm na licytacjach takie samochody z polskich firm....ale....jeszcze do tej pory się nie skusiłem...bo zawsze coś jest nie halo..jednak firmy też dzisiaj liczą, i jak auto jest już dojechane to idzie pod młotek, nie ma nic za darmo, sam widzęjak w mojej firmie jest, na auto dawno już leasing się skończył ale mało jeżdżone, nie psuje się to dalej jest użytkowane, jak by zaczęło się sypać to idzie na licytację albo pod młotek, wolę jednak sprowadzone od prywatnych osób z za granicy i przynajmniej wiem co mam jak sobie sam kupię.
ale czy wtedy takie gruzy byłyby sprzedawane przez duże firmy/komisy, bo czy takie przybytki ryzykowałyby swoim szyldem? No nie wiem :unsure:

Generalnie tzw dziadtransy zawsze się zdarzają, ale z mojej dotychczasowej współpracy z flotami/autami służbowymi wynika, że ów kierowca ma jednak pełne portki na myśl o każdej rysie, awarii, defekcie, a nawet zasyfionym wnętrzem czy ogl zaniedbanym lookiem.

EDIT: kilka sprawdzonych punktów jest w Truskolasach, ale psssst, bo na forum nie można reklamować
Ostatnio edytowany przez mike, 03 Kwi 2019, 21:05, edytowano w sumie 1 raz
Powód: uzupełnienie info
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Kwi 2019, 21:05

mike napisał(a):ale czy wtedy takie gruzy byłyby sprzedawane przez duże firmy/komisy, bo czy takie przybytki ryzykowałyby swoim szyldem? No nie wiem :unsure:


U mnie w robocie kiedy wymienia się auta to jest robiona "selekcja". Te, które są w dobrym stanie są wystawiane przez firmę na otomoto a reszta idzie w pakiecie za wchodnią granicę.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Kwi 2019, 21:07

To faktycznie te drugie musiały być gruzami :mrgreen: ja mówię o 3 - 4 letnich wozach dość wysokiej klasy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Kwi 2019, 22:02

Wstępnie popatrzyłem i znalazłem coś takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

Co myślicie? O coś szczególnego warto zapytać?
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

03 Kwi 2019, 22:19

Należy mieć świadomość, że City to auto o oczko mniejsze od reszty :idea: zasadniczo to dobry wybór, bo auto kupowane było najczęściej przez grzyb... yyy... dojrzałych kierowców :mrgreen:
Astra kolorowa, Mazda jakby też
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Kwi 2019, 12:43

Należy mieć świadomość, że City to auto o oczko mniejsze od reszty

Tzn?
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

04 Kwi 2019, 15:33

Mniejszy samochód.
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Kwi 2019, 16:19

A, kumam :)
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

04 Kwi 2019, 23:18

Czy mógłbym prosić o zerknięcie na te wpisy?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - zastanawia mnie czy to nie handlarz
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - wiem że komis, warto się zainteresować czy raczej odpuścić?
[link do oferty na Olx wygasł]

Swoją drogą - co myślicie o Skodzie Octavi/Rapid III? Trochę mnie "przerażają" te silniki < 100KM, "zbiera" się to jakoś?
I jakie ew. silniki byście polecali do Skody Octavia/Rapid III i VW Polo V? Jeśli jest oczywiście sens za nimi patrzeć.
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam