Honda accord VI lampy przód

Honda accord VI lampy przód

16 Cze 2016, 21:45

Witam,chce kupić lampy do mojej hondy accord sedan VI ,ANGEL EYES black USA lecz nie wiem czy będą pasowały do mojego auta ponieważ lampy są wersji amerykańskiej... wie ktoś czy mogę je zamontować do mojego auta ? (europejskiego)
[link wygasł]
KrystalBoyd
Nowicjusz

Prawo jazdy: 0- 0-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord 1.8L
Silnik: 1.8 V-TEC
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Honda accord VI lampy przód

17 Cze 2016, 10:27

Problem w tym, że są to lampy o strumieniu światła symetrycznym, a w Europie musi być asymetryczny. Na aukcji pisze, że lapmy te nie mają homologacji europejskiej, a to już je dyskwalifikuje. Możesz mieć problem na OBT, a jak to uda ci się przejść przy pomocy "znajomego" diagnosty, to i tak jest ryzykowne jeżdżenie z tymi lampami po drogach - wystarczy, że dojdzie do kolizji ( gorzej jak do wypadku ) i drugi kierowca powie, że został oslepiony twoimi lampami. A oślepiał będziesz napewno lewym reflektorem. Policja sprawdzi, zauważą od razu brak homologacji i winny za zdarzenie będziesz ty. Czy warto ryzykować? Odpowiedz już sobie sam.
Jednak nie wszystko stracone - są w Polsce firmy, które przerabiają lampy. Ceny wahają się od 300 do 500 zł za sztukę.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

Re: Honda accord VI lampy przód

17 Cze 2016, 21:07

Oki,dzięki za odpowiedź, poszukam firmy która się zajmuje przerabianiem lamp :) Pozdrawiam
KrystalBoyd
Nowicjusz

Prawo jazdy: 0- 0-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord 1.8L
Silnik: 1.8 V-TEC
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO
    W samochodzie Honda Civic VIII (UFO) pojawił się problem z odstającymi plastikami przy klamkach. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony puściły trzy przednie mocowania i osłona klamki ta srebrna trzyma się tylko w ...
    Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi
    Volvo rozszerza gamę silników dwóch modeli kompaktowych. V40 będzie dostępny z jednostką T2 o pojemności 1.6 l i mocy 120 KM. W V40 Cross Country nowością będzie dwulitrowy silnik o mocy 180 KM skonfigurowany ...

•