Hyundai Santa fe II 3.5

15 Wrz 2019, 22:09

Witam. Szukam danych na temat silnika 3.5l 276km oraz skrzyni automatycznej którą była montowana w roczniku 2011. Chodzi mi o ogólną opinię o nich oraz dane techniczne, spalanie itp.
Gdzie można je znaleźć?
mmsec
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Wrz 2019, 13:37

mmsec napisał(a):na temat silnika 3.5l 276km
Mało opinii bo ten silnik był rzadko montowany. Najczęściej ten model posiadał 2.7L jeżeli chodzi o benzynę.
mmsec napisał(a):skrzyni automatycznej którą była montowana w roczniku 2011
W tym modelu z tym silnikiem była skrzynia automatyczna o 6 przełożeniach i oznaczeniu A6LF1/2/3.

Skrzynia jak i silnik były też montowane w samochodach Kia. Generalnie ta jednostka pojawiła się w 2011 roku, silnik posiada zmienne fazy rozrządu i z tego co wiem do napędu jego został użyty łańcuch. Sama jednostka uchodzi za trwałą ale minusem był spory apetyt na paliwo.

Jeżeli znajdziesz egzemplarz z rozsądnym przebiegiem nie zmęczony to myślę że warto zainteresować się takim samochodem tym bardziej że można w celach oszczędności założyć np. instalację gazową.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Wrz 2019, 10:32

Dzięki za info. Kumpel ma takiego do sprzedania z przebiegiem 91 tyś. Sprowadził go z Kanady. Tylko nie mogę nigdzie nic znaleźć na temat tego silnika. Jakie spalanie itp.
mmsec
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Wrz 2019, 09:36

Gdzie mogę znaleźć opinie na temat skrzyni z tego samochodu. Czy jest awaryjna czy ok.
mmsec
Nowicjusz
 
Posty: 3