Jaki silnik ? - zakup Fabia/Octavia

Jaki silnik ? - zakup Fabia/Octavia

28 Lis 2012, 14:19

Witam
Planuję niedługo zakup salonowej Skody Fabii/Octavii (jeśli się uda finansowo). Mam pytanie: Z jakim dokładnie silnikiem warto kupić te samochody? Myślę że maximum mocy to będzie 1,4 - 85km lub trochę więcej. Nie znam się na tym za bardzo.
Czy warto kupić Skodę Fabię z najsłabszym silnikiem 1,2 (60 km)?
Kryteria to: bezawaryjność, oszczędność. Nie zależy mi na wielkich osiągach, tak żeby wyciągał 150 km na autostradzie.
Jakie silniki polecacie, a jakich unikać?

ps. Preferuję raczej benzynowe (tańszy zakup).

Proszę o pomoc. POZDRAWIAM!!!
ernie1234
Nowicjusz

Auto: opel vectra

Re: Jaki silnik ? - zakup Fabia/Octavia

28 Lis 2012, 15:29

Samo kryterium aby wyciągał 150km/h na autostradzie jest co najmniej dziwne. Liczy się przede wszystkim co innego, silnik 1.2 - możesz pomarzyć o takich osiągach., Radziłbym większy 1.4 85koni. Tak w ogóle jaki budżet planujesz na to przeznaczyć?
WiecejOpon
Początkujący

Auto: Seat Leon I

28 Lis 2012, 19:05

Liczy się przede wszystkim co innego

Powiedz mi więc, co się liczy.
Napisałem właśnie, że się nie znam na tym - dlatego pytam.
Budżet ok. 30 000 - 40 000 zł. Gdybym kupił w grudniu to może by się udało jakąś ubogą wersję Octavii wynegocjować? Jeśli nie to fabia. Tylko nie mam pojęcia jaki silnik jest dobry, z jakim oznaczeniem (nie jestem fanem motoryzacji), a to przecież ważne.
Pozdrawiam!
ernie1234
Nowicjusz

Auto: opel vectra

28 Lis 2012, 19:26

Jeździłem Skodą Fabią 1.2 HTP - przy wadze Fabii silnik jest w sam raz. Pozwala na dynamiczne ruszanie i całkiem przyzwoite przyśpieszenie - zawalidrogą nie będziesz. Ale to typowe auto miejskie, nie polecam na dłuższe trasy, bo przy prędkościach przekraczających te 100 km/h odczujesz braki w mocy. Za to silnik naprawdę porządnej roboty - znajomi mają od nowości już jakiś czas i do tej pory żadnej dosłownie awarii.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak

28 Lis 2012, 20:03

mój ojciec kupił salonową Octavię w 2009r po lifcie z silnikiem 1.6 tylko że wytargował instalację LPG w cenie samochodu (wyskoczył z tym w ostatniej chwili więc dealer skody nie chciał stracić klienta i się zgodził ) . Ogólnie auto niezłe, do tej pory nie było żadnych problemów itp itd. Autem można wyciągnąć te 180 km/h ale robi się już lekko głośnawo. Do miasta auto super, jedynie ten silnik 1.6 troszkę za słaby - pod większą górkę ma już problem podjechać. Jak masz możliwość bierz 1.8 . Nasz pali ok 12l/100 w mieście ale... powiedzmy że mój tata mistrzem eko jazdy nie jest ;D w trasie oczywiście mniej.
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 07 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda Accord VI / Mazda 5
Silnik: 1.8 136KM /1,8 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    Jak zaplanować powrót z wakacji? Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda VISION E, projekt
      Mercedes CE 300, alufelgi
      Autosacrum 2008
      Mitsubishi-Lancer-Evo-Successor