Jaki sprzęt audio?

Jaki sprzęt audio?

07 Lip 2007, 23:51

Witam chciałem się was poradzić jaki sprzęt audio założyć do mojego samochodu. Jestem posiadaczem lanosa więc nie jakiegoś mega wypaśnego samochodu i chciałbym coś co nie jest strasznie drogie ale żeby jakoś grało. Chodzi mi o jakieś radio i głośniki i nie wiem czy coś jeszcze czy to wystarczy na takie całkiem wporządku granie? Proszę o porady czy zakładać też subwoofer i wzmacniacz czy nie ma może sensu? I jakie konkretnie radio mogę brać pod uwagę i jakie głośniki?
kame
Nowicjusz

Re: Jaki sprzęt audio?

08 Lip 2007, 01:16

Kolego, jak tylko dobrze wyciszysz drzwi (podobno najtaniej i bardzo dobrze jest matą dekarską) i inne miejsca gdzie tylko da się wyciszyć, założysz lepsze głośniczki niż masz te firmowe, trochę lepsze radyjko, to już zauważysz kolosalną różnicę. I nie musisz wcale ampa i suba zakładać. Gdy wytłumisz drzwi w odpowiedni sposób, zrobi Ci się wtedy zamknięta komora, gdzie po zamocowaniu, głośnik będzie pracował jak w najnormalniejszej kolumnie, czyli prawidłowo ;) Wtedy naprawdę zobaczysz różnicę. Ja już zauważyłem kolosalną różnicę przy moich oryginalnych Fordowskich głośnikach (a uwierz mi, są naprawdę kijowe). A amp i sub to dodatkowe obciążenie twojego akumulatorka w autku z małym silnikiem i małej mocy alternatorem. Nie polecam zakładania głośników w tylnej półce (o ile Ci się podnosi razem z klapą bagażnika) gdyż nie sprawdza się to tak naprawdę. Głośniki nie dają takiego dźwięku, jaki powinny, gdyż mają pod sobą zbyt wiele prawie otwartej przestrzeni i do tego tylna półka jest elementem zbyt ruchomym. Co do rodzaju sprzętu nie doradzę Ci gdyż zielonego pojęcia nie mam co po Polandzie chodzi, ale w razie kolejnych pytań możesz spokojnie pisać na priv. Ostatnio sam się tym bawię.
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

Jakie głośniki do Lanosa

11 Lip 2007, 18:10

mam zamiar kupić głośniki do Lanosa ale tylko na przednie drzwi. Głośniki z tyłu chcę wyłączyć a drzwi z przodu mam zamiar wyciszyć. Co mi polecacie (zarówno rozmiar jak i konkretny model)? Jeżeli chodzi o radio to mam zamiar kupić to http://www.jvc.pl/product.php?id=KD-G331E&catid=100036
kame
Nowicjusz

Re: Jakie głośniki do Lanosa

12 Lip 2007, 01:49

Nawet jeśli wyłączysz tylne głośniki to polecam wyciszenie również i drzwi tylnych, nie będziesz miał dodatkowego szumu z tyłu ;)
A co do rozmiaru to najelpiej jak założysz 165mm na dystansach z MDF, bo 130mm są tylko niewiele większe od oryginalnych 100mm...
Co do modeli niewiele Ci podpowiem...
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

Re: Jaki sprzęt audio?

25 Lip 2007, 19:31

kame napisał(a):mam zamiar kupić głośniki do Lanosa ale tylko na przednie drzwi. Głośniki z tyłu chcę wyłączyć a drzwi z przodu mam zamiar wyciszyć. Co mi polecacie (zarówno rozmiar jak i konkretny model)? Jeżeli chodzi o radio to mam zamiar kupić to http://www.jvc.pl/product.php?id=KD-G331E&catid=100036

i dobrze robisz gdyz tylnie glosniki psuja tylko przednia scene :p I zgadzam sie z przedmowca ze dobre wygluszenie da znaczacy efekt :P Powiem ci tak: Lepiej zagra slabszy sprzet w dobrze wygluszonym aucie niz najlepszy w nie wygluszonym lub slabo wygluszonym :P
Urban
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Efekt niewidzialnego Goryla - co to takiego? Efekt niewidzialnego Goryla - co to takiego?
    Czy można za bardzo skoncentrować się na jakimś zadaniu? Czy można nie zauważyć osoby przebranej za goryla? Badania naukowe pokazują, że tak(*). Nasz umysł eliminuje niektóre bodźce wzrokowe i słuchowe, żeby w pełni ...

•