Jakie auto do 200000 zl

17 Cze 2013, 23:43

Obecnie posiadasz st220? Jak oceniasz to auto? Gnije Ci? Jak spalanie, osiągi itd?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Cze 2013, 13:30

jiGsaw napisał(a):Obecnie posiadasz st220? Jak oceniasz to auto? Gnije Ci? Jak spalanie, osiągi itd?

Witam Cie ogolnie st220 mam juz zaslużone 6 latek.Musze zmienic juz samochód dlatego pize jakie sa wasze propozycje ale juz nie o tym mowa.Sprzedaje forda z powodu przebiegu lat i kilku usterek np problemy z (elektryka).Autem przejechałem 300 tys km.Możecie mi wierzyć lub nie ale bez awaryjnie jedynie co zmieniałem to wiadomo płyny utrojowe (lepszej firmy) i zawieszenie drązki stabilizacyjne itd bo wiadomo na polskich drogacvh to szybko te czesci sie ekspoatuja.Autem naprawde robilem bardzo duzo kilometrow głownie po Polsce ale czasami tez pokonywal trasę na Niemcy kolo holandii.Trasa ok 700 km.Autoko spisuję się naprawde swietnie.Wygodne siedzenia itd.Spalanie no to zależy od położenia pedalu gazu jesli sie mu przycisnie na miejscu jezdzac na wysokich obrotach dwojka trojka czworka to te V6 wezmie kolo 20.Jezdzac na trasie caly czas na piątce nie przekraczając 140 autko pali 10 litrow no to uważam e jak na ta pojemnosc i rodzaj silnika to naprawde przyzwoity wynik.Jesli chodzi o normalna jazde w miescie no to z tymi 12-13 trzeba sie liczyc.Autko nie gnije.Zadnych problemów blacharskich nie mialem przez 6 lat a jak mowię jezdze dosyc sporo nie wazne w jakiej porze roku takze autko przetrwalo juz 6 zim kilka deszczowych tras i naprawde zadnych problemow blacharskich.JEsli ktos zamierza kupic tego forda w 2.5 to od razu niech doplaci do st220, poniewaz 2.5 jest roche slabszy a na ta wage te 170 koni troche za malo.Wspaniana slabsza wersja pali troszke wiecej ale to glownie dlatego ze malo konikow jak na ta wage.Dodatkowo jak ktos zamierza wstawic instalacje lpg to niech liczy sie nie ze zwrotem pieniedzy ale dodatkowa do[plata.Kolega mial identyczne st220 w gazie.Autko strasznie sie mulilo chcociaz mial zalożoną sekwencje za gruba kase.Na kokpicie paliila mu sie caly czas kontrolka silnika aż w koncu auto mu zgaslo i juz nie odpalil.Mechanicy nie wiedzili co jest grane nie pamietam juz co siedzialo ale wyciagnal gaz i w aucie od razu tknelo nowe zycie.Pojezdzil troche i sprzedal .Moim zdaniem jest to naprawde wygodna szybka i rodzinna limuzyna.POLECAM Jeszcze raz przypominam 6 lat bez usterek teraz male awarie z powodu przebiegu i lat.POLECAM!!!
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Cze 2013, 14:14

Ogladalem ostatnio tego mercedesa cl65 amg naprawde fajne autko.Nastepny egzemplarz nad ktorym się mocno zastanawiam.Tylko mam pytanie czy ten automat nie jest przypadkiem ciutke za wolny jak widzialem filmik z pryspieszeniem to moim zdaniem zmiana biegow trwa troche za dlugo.W audi czy BMW trwa to blyskawicznie, czasami nawet nie zauwazalnie natomiast tutaj zaobserwowalem ze ten automat zmienia troszke jak manual.Prawda to czy to sa moje zludzenia ?
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Cze 2013, 15:00

Silnik pewnie da się zacipować, dlatego można poprawić pewnie to marne 4,1 s.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

19 Cze 2013, 15:16

mi juz nie chodzi o moc , poniewaz nieco ponad 600 konikow i 1000 Nm wystarczy w 100%, ale chodzi o szybkosc zmiany biegow.Wydaje mi sie ze jest troche wolniejsza od woich niemieckich rywali.
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Cze 2013, 19:17

Geniodekt napisał(a):Silnik pewnie da się zacipować, dlatego można poprawić pewnie to marne 4,1 s.

Niby da się cos ugrać ale sądzę że nastąpi istotne spowolnienie auta które i tak ma problem z trakcją.
dadu25 napisał(a): poniewaz nieco ponad 600 konikow i 1000 Nm wystarczy w 100%, ale chodzi o szybkosc zmiany biegow.Wydaje mi sie ze jest troche wolniejsza od woich niemieckich rywali.

Na to nie patrzyłbym na podstawie filmików tylko ewentualna autopsja, filmiki mogą kłamać i to mocno.
Co do samego auta to bardziej zainteresowałbym się samym silnikiem czy mocno jest powiązany z V12 poprzedniej generacji który tracił na wartości w tempie expresowym, duzo palił, nie jechał i psuł się.
Do tego jeszcze parametry tej motorowni są troszku skierowane do lansu a nie do jazdy.
Przy 1000Nm auto jest wolniejsze od wszystkiego co ma trakcje, nawet głupie wyprzedzanie robi problem i zwykłe AWD za 1/5 kasy jest szybsze. Typowe auto dla pozoranta który nie potrafi jeździć i potrzebuje czymś pofisiować. A jak nie potrafi jeździć to pokaże się znaczkiem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Cze 2013, 12:01

szybki napisał(a):Na to nie patrzyłbym na podstawie filmików tylko ewentualna autopsja, filmiki mogą kłamać i to mocno. Co do samego auta to bardziej zainteresowałbym się samym silnikiem czy mocno jest powiązany z V12 poprzedniej generacji który tracił na wartości w tempie expresowym, duzo palił, nie jechał i psuł się.Do tego jeszcze parametry tej motorowni są troszku skierowane do lansu a nie do jazdy.Przy 1000Nm auto jest wolniejsze od wszystkiego co ma trakcje, nawet głupie wyprzedzanie robi problem i zwykłe AWD za 1/5 kasy jest szybsze. Typowe auto dla pozoranta który nie potrafi jeździć i potrzebuje czymś pofisiować. A jak nie potrafi jeździć to pokaże się znaczkiem.

Dokladnie takie samo wrażenie odnioslem.Widac ze ta moc z tym mometem jakos nie wspolgraja ze soba i niby autko powinno "latac" tak naprawde jest takie bardzo mozolne.Dziekuje :)
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

20 Cze 2013, 21:22

dadu25 napisał(a):Dokladnie takie samo wrażenie odnioslem.Widac ze ta moc z tym mometem jakos nie wspolgraja ze soba i niby autko powinno "latac" tak naprawde jest takie bardzo mozolne.Dziekuje :)


Prawa fizyki są nie do przeskoczenia oraz technologia której w aucie streetowym nie uświadczysz bo jest za droga. Ale cieszę się że sa jeszcze normalni kierowcy którzy nie podniecają się głupotą tabelek. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Cze 2013, 13:18

szybki napisał(a): technologia której w aucie streetowym nie uświadczysz

Jest pare steetowych wariatow np audi rs6 czy subaru badz evo.Nie mozna powiedziec ze calkowicie brak takich zwinnych samochodow, ale co racja co racja nie ktore dane mocno przeklamuja w osiagach danego samochodu.Malo jest takich prawdziwych wisienek na torcie
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

27 Cze 2013, 19:17

Dziekuje wszystkim za propozycje mojego samochodu.Od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem czerwonej audi ttrs i co ciekawe nie zwyklej lecz z plusikiem.Moj nowy nabytek audi tt rs plus
Pozdrawiam
dadu25
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 24 07 1984
Auto: ford mondeo st220 mk3
Silnik: 3.0 v6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002