Jakie auto do 70tyś?

02 Sty 2024, 21:26

Witam wszystkich :)

Planujemy wraz z żoną zmienić auto na inne. Aktualnie posiadamy Opla Astrę J. Budżet jaki chcemy przeznaczyć: do 70-75tyś.

Czego szukamy?
W idealnym świecie byłby to Crossover w Hybrydzie, ale chyba nie poszalejemy tutaj za bardzo, więc rozglądamy się również za ekonomiczną benzyną.
Jeśli nic nie ma do polecenia w tym segmencie, to rozważamy ewentualnie jakiegoś sedana.

Skrzynia automatyczna.

Rocznie robimy 12tyś km. Większośc to zakorkowane miasto, stąd pomysł żeby rozglądać się za hybrydą.

Jakie marki/modele z jakimi silnikami byłyby przez Was najbardziej polecane w tej kwocie? Za jakimi rocznikami i przebiegami się rozglądać?

Z góry dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi :)
EmAngel
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Kamień Pomorski
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Sty 2024, 09:46

Myślę że blisko tej kwoty dasz radę wyrwać Toyotę C-HR, masz tam bezobsługowy silnik 1.8, znany i lubiany, hybryda i automat, jedynie co to że cvt więc trzeba się do tego przyzwyczaić bo jest to dziwny rodzaj skrzyni.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Sty 2024, 09:52

No właśnie CH-R to takie „marzenie” ale chyba ciężko będzie znaleźć w tej cenie, a budżet mamy już naciągnięty
EmAngel
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Kamień Pomorski
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Sty 2024, 09:59

W podanym budżecie można jeszcze spojrzeć na Kia Niro w hybrydzie aczkolwiek Toyota C-HR to bezpieczniejszy wybór. Do skrzyni eCVT można się szybko przyzwyczaić i nauczyć z nią jeździć naprawdę oszczędnie.

Jak nie musicie kupować na już to na spokojnie szukajcie C-HR ciężko jest znaleźć, a to z racji tego że napęd hybrydowy tam się sprawdza.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2024, 10:06

A jeśli nie skupiać się na hybrydzie to znajdzie się jakiś ekonomiczny silnik benzynowy w tym segmencie? Tak żeby była jakaś alternatywa.
Patrzyłem np. na Hondę HR-V lub mazde CX-3
EmAngel
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Kamień Pomorski
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Sty 2024, 10:22

EmAngel napisał(a):Patrzyłem np. na Hondę HR-V lub mazde CX-3
Mazda CX-3 to dobre auto z benzyną 2.0 i automatem jak byś nie skupiał się tylko na hybrydzie tak jak piszesz to to jest bardzo dobra opcja. Honda HR-V z silnikiem 1.5 i-VTEC również tu się sprawdzi i spokojnie możesz brać ją pod uwagę ale jest jedno "ale". O ile w Maździe masz klasyczny automat to w Hondzie jest skrzynia CVT o którą musisz dbać i najlepiej szukać samochodu z jak najmniejszym przebiegiem. Te skrzynie są bardziej podatne na awarie jak się nie dba o serwis olejowy który tu najlepiej robić co około 50-60tkm a nawet częściej jak jeździsz tylko po mieście. Sama praca skrzyni jest fajna i pozwala jeździć oszczędnie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2024, 10:33

Rokiko napisał(a): Te skrzynie są bardziej podatne na awarie jak się nie dba o serwis olejowy który tu najlepiej robić co około 50-60tkm a nawet częściej jak jeździsz tylko po mieście. Sama praca skrzyni jest fajna i pozwala jeździć oszczędnie.

Nie demonizuj tak tych zwykłych CVT.
Japońce łączyli te skrzynie z benzynowymi wolnossakami, z niewielkim momentem obrotowym, więc trwałość jest więcej niż zadowalająca. Oczywiście dbać trzeba, jak o każdy automat.
Inną sprawą jest specyfika jazdy.
Ja jak brałem Outlandera to jeździłem i CVT, ale manual, mimo tylko 5 biegów bardziej mi podpasował.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

03 Sty 2024, 10:45

yeti65 napisał(a):Nie demonizuj tak tych zwykłych CVT.
No dobra :) ogólnie oczywiście nie jest źle i w Civicu ta skrzynia nawet lepiej pasuje do miasta niż manual w którym ma się wrażenie że ma pierwsze biegi krótkie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2024, 10:52

Popatrzyłem trochę jak cenowo wyglądają powyższe modele i wychodzi na to, że:

Mazde dostanę najmłodszą (nawet 2020r) z niskim przebiegiem, ale benzyna

Hondę dostanę chyba najtaniej, jest też najbardziej pojemna, martwi mnie trochę mała moc jak na takie gabaryty

Toyote CHr w tym budżecie trzeba będzie mocno przetrzepać żeby nie wkopać, bo modele zaczynają się właśnie od kwot ok. 70tys

Mimo wszystko wszystkie 3 modele wydają się godne uwagi i będzie trzeba kupić to co aktualnie będzie najbardziej zadbane na rynku w mojej okolicy

Dziękuję za podpowiedzi, na pewno ułatwialiście nam decyzję :)
EmAngel
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Kamień Pomorski
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
 
cron