Jakie auto za Civica 9 gen?

28 Gru 2023, 21:39

Witam,od ponad roku jestem posiadaczem Civica 9 generacji z silnikiem 1.4 99KM,auto dobrze się sprawuje ma zaledwie 63 tyś przebiegu(auto od mamy) ale temat jest taki że przy moim wzroście 193 cm nie mogę znaleźć dla siebie miejsca w tym aucie,drugą sprawą jest mało dynamiczny silnik i dlatego rozglądam się za czymś w podobnym budżecie czyli coś w granicach 35/38 tyś,moglibyście polecić jakieś auto chyba już segment D które ma równie dobry silnik i dobre opinie tak jak te Hondy :)?
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

29 Gru 2023, 09:43

Powers napisał(a):przy moim wzroście 193 cm nie mogę znaleźć dla siebie miejsca w tym aucie
Ale masz za blisko siedzenie czy za mało miejsca nad głową? powiem Ci, że czasem w wyższym segmencie może być gorzej. Civic z tego co pamiętam ma dosyć daleko odsuwany fotel i można go całkiem nisko opuścić przez co wyższe osoby nie powinny czuć się aż tak źle.
Powers napisał(a):moglibyście polecić jakieś auto chyba już segment D które ma równie dobry silnik i dobre opinie tak jak te Hondy
To nie takie proste :) ale możesz spojrzeć na Toyotę Avensis 1.8 lub 2.0 oba silniki valvematic, dalej i więcej miejsca będziesz miał w np. Skodzie Superb ale tu już w twoim budżecie ciężko o polecany silnik benzynowy. Innym autem w którym powinieneś lepiej się poczuć pod względem przestronności wnętrza może być Hyundai i40 ale tu benzyny są dosyć paliwożerne.

Ogólnie rzecz biorąc ciężko będzie zastąpić Civica 9 gen. jakim innym no chyba że tą samą generacja ale z silnikiem 1.8 który będzie sporo dynamiczniejszy, a spali podobnie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moc zamknięta w żelu
    Pierwsze powstały jeszcze w połowie ubiegłego wieku. Obecnie znajdują coraz szersze zastosowanie także jako akumulatory samochodowe. Choć po dziś dzień niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić elektrolitu w innej postaci ...