Jakiego suva do 30 tys z napędem 4x4 ?

02 Cze 2023, 18:00

Witam szukam suva do 30 tys z napędem 4x4 . Auto ma glownie sluzyc jako dojazd do pracy okolo 40 km dziennie.Nie wiem jakiego wybrać myślałem o mitsubishi outlander 2.0 diesel . Czy te silniki są ok ? Czy może lepiej jakiś inny ? Wolałbym benzynę lub benzyna+ gaz ale jest ich mało. Ogólnie te auta są dobre czy lepiej zainteresować się czymś innym ? Pozdrawiam
michal213
Nowicjusz
 
Posty: 19

03 Cze 2023, 11:36

michal213 napisał(a):dojazd do pracy około 40 km dziennie
W obie strony?Jak tak to szkoda pchać się w diesla lepiej poszukać coś w benzynie i ewentualnie z gazem.

michal213 napisał(a):mitsubishi outlander 2.0 diesel . Czy te silniki są ok ? Czy może lepiej jakiś inny ? Wolałbym benzynę lub benzyna+ gaz ale jest ich mało.
Ogólnie samochód ma dobre opinie ale lepiej z silnikiem benzynowym.

W tym budżecie mając na uwadze silniki benzynowe i pomijając już wymienionego Outlandera spojrzałbym na Kia Sportage, Hyundai Tucson, Dacia Duster, Nissan Qashqai.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Cze 2023, 13:59

Rokiko napisał(a):W obie strony?Jak tak to szkoda pchać się w diesla lepiej poszukać coś w benzynie i ewentualnie z gazem.


bo? jakie są przeciwskazania ?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

05 Cze 2023, 08:29

toyman40 napisał(a):bo? jakie są przeciwskazania ?


Bo jest moda na hejtowanie diesla.

Akurat w przypadku Kia to zdecydowanie lepiej się pchać w CRDi niż benzyny (dopiero TGDI są warte rozpatrzenia).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Cze 2023, 08:40

Outlander ma swoje dwa techniczne bliźniaki - 4007 i c-crosser, przynajmniej trochę mniej rdzewieją
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Cze 2023, 08:51

galakty napisał(a):Bo jest moda na hejtowanie diesla

Nie ma mocy tylko są diesle i diesle a do tego trzeba przeliczyć ile Ci zajmie odrabianie diesla w danej sytuacji i ile kosztuje ryzyko bo to też jest jakiś kapitał.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Cze 2023, 09:04

toyman40 napisał(a):bo? jakie są przeciwskazania ?
W przypadku autora dystans jaki pokonuje.
galakty napisał(a):Bo jest moda na hejtowanie diesla.
To nie hejt tylko realne podejście do tego co potrzebuje autor. Diesel na przebiegi 20km w jedną i 20km w drugą średnio się opłaca i nie chodzi tu tylko o spalanie paliwa.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

05 Cze 2023, 09:33

szybki napisał(a):Nie ma mocy tylko są diesle i diesle a do tego trzeba przeliczyć ile Ci zajmie odrabianie diesla w danej sytuacji i ile kosztuje ryzyko bo to też jest jakiś kapitał.


Ale on wykluczył wszystkie diesle przecież bez argumentacji :ok:

Rokiko napisał(a):To nie hejt tylko realne podejście do tego co potrzebuje autor. Diesel na przebiegi 20km w jedną i 20km w drugą średnio się opłaca i nie chodzi tu tylko o spalanie paliwa.


Która benzyna w Sportage jest taka super i się bardziej opłaca niż dynamiczny diesel bez znaczących bolączek? Serio pytam. I rozumiem, bo w większości przypadków miałbyś rację, ale jeśli chodzi o KIA to benzyny z tamtych lat im się gorzej udały.

Tym bardziej gdy mówimy o jednak cięższym aucie i napędzie 4x4.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Cze 2023, 09:47

galakty napisał(a):Która benzyna w Sportage jest taka super i się bardziej opłaca niż dynamiczny diesel bez znaczących bolączek?
Swojego czasu miałem możliwość użytkowania Sportage II (2WD) z silnikiem 2.0 w benzynie i nie przypominam sobie żeby to był silnik jakiś problematyczny. No oczywiście nie zapewnia takiego momentu obrotowego jak diesel ale uważam że nie jest on złym wyborem. Oczywiście diesle były wtedy bardziej udane co nie znaczy że nadal się tak mocno opłaca je kupić. Tu raczej sam autor powinien zdecydować co mu się lepiej sprawdzi przy takiej jeździe. Plusem diesla będzie pewnie jeszcze to że jest większy wybór modeli z napędem 4WD, a w przypadku benzyny z silnikiem 2.0 trudniej o takie zestawienie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

05 Cze 2023, 10:27

2.0 MPI jest w miarę dobry, na pasku i trwały. Bardziej myślałem o tych GDI które niewiele wnoszą pozytywów, za to wady. Tu bym się mógł skłonić ku LPG i będzie OK. Tylko właśnie nie wiem ile takich sztuk będzie i czy z 4x4, dlatego bym nie wykluczał CRDi, to naprawdę udane silniki klepane od jeszcze od Ceeda I (2007 jakoś) do 2018 :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Cze 2023, 01:43

Wybór padł na outlander 2 polift(trochę rozszerzony budżet) z silnikiem 2.4 170 km prawdopodobnie automat. Na co zwrócisz szczególną uwagę przy kupnie ?
michal213
Nowicjusz
 
Posty: 19

08 Cze 2023, 09:15

Rokiko napisał(a):To nie hejt tylko realne podejście do tego co potrzebuje autor. Diesel na przebiegi 20km w jedną i 20km w drugą średnio się opłaca i nie chodzi tu tylko o spalanie paliwa.


ja ma 15 w jedną i diesel od 5 lat sobie lata i nie mam żadnych problemów.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286