Klekotanie na zimnym/ciepłym FILMIK! OPEL TIGRA

08 Paź 2020, 14:59

Witam mam problem z tigerka ponieważ słyszę klekotanie z moje silniczka w tygrysku. Ogólnie ostatnio zapalił się check,nie miał mocy itd. Wyczyściłem EGR, przepustnice, silniczek krokowy i auto działa jak nowe. Przed tym czyszczeniem w trakcie postoju słyszałem ciągłe klekotanie z auta dokładniej gdzies przy kolektorze ssącym czy wtryskach. Jest to klekotanie jakby silnika z dieslem. Teraz po wyczyszczeniu wszystkich rzeczy których pisałem wyżej klekotanie występuje nadal lecz nie jest ciągłe, w sensie raz klekocze jest chwila przerwy i potem znowu. W trakcie jazdy jest cisza, tylko jak stoję.
Silnik to 1.4 90km. Ten dźwięk występuje na zimnym jak i ciepłym chociaż bardziej wydaje się go słychac na zimnym.

Filmik z dźwięku.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

cliozat
Nowicjusz
 
Posty: 21

09 Paź 2020, 08:15

W tym silniku jak dobrze kojarzę są popychacze hydrauliczne i mi to trochę wygląda na ich sprawkę. Stukanie jest nieregularne to słychać. Przy zimnym silniku jest głośnie i to miało by sens.

Na jakim oleju jeździsz?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

09 Paź 2020, 09:19

Jak dla mnie, to to nie jest typowe klekotanie. To troszkę chyba inny dźwięk. Przypomina mi raczej dźwięk od paska alternatora, z tym, że to nie sam pasek, a raczej rolka. Ale mogę się mylić, bo wydaje mi się, że klekotanie zaworów, to byłoby raczej cały czas i powoli zanikało w miarę rozgrzewania się silnika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Paź 2020, 11:36

No nie jest to ciągły dzwiek bo raz znika i za chwilę się pojawia. Lecz po rozgrzaniu silnika praktycznie go nie słychać. :|
Nie mam pojęcia jaki tu jest olej, auto mam od dwóch miesięcy a poprzedni właściciel kupił to auto na miesiąc także jestem 3 właścicielem. Patrząc na filtr oleju wygląda jak nowy patrząc na niego więc strzelam że jakoś nie dawno ale mogę się mylić
cliozat
Nowicjusz
 
Posty: 21

10 Paź 2020, 08:59

Posłuchaj raz jeszcze i postaraj się wysłuchać, skąd ten dźwięk dochodzi - czy to są okolice alternatora, rolki, czy bardziej pod pokrywą zaworów. Mnie się wydawało, jakby to było bardziej z lewej strony niż na środku. Ale takie słuchanie przez internet to nic za bardzo nie daje. Musisz sam dokładnie określić miejsce. Ewentualnie podjedź do jakiegoś mechanika pobliskiego i niech on na "żywo" posłucha.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Paź 2020, 14:57

Wygląda na koło pasowe wału korbowego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...