Kompakt, Benzyna wolnossąca za ok 15-25k?

18 Lis 2021, 20:51

Witam, szukam autka z silnikiem benzynowym, nadającym sie pod lpg. Chce kupic auto bez gazu, dolozyc go samemu. Celuje w segment C, moi faworyci to Focus mk2lift(1.6/2.0) oraz pierwszy Ceed(1.4/1.6). Odpowiada mi tez wersja kombi obu. Wymog to cztery drzwi i zaczepy na bagaznik dachowy. Robie jakies 15k rocznie ale po zamontowaniu gazu moglbym odciazyc drugie auto i robic wiecej. Rozpatrywalem jeszcze megane, bravo, 308, golfa 5/6 ale zblizam sie w strone Kii oraz Forda.
Pytanie głownie o to czy dobrze celuje, czy moze jest jeszcze jakis inny model godny uwagi, najbardziej zalezy mi na bezawaryjnym silniku.
Konkretne propozycje z małopolski tez mile widziane. Z gory dzięki za wszelkie porady.
Braco
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lis 2021, 10:01

Braco napisał(a):moi faworyci to Focus mk2lift(1.6/2.0) oraz pierwszy Ceed(1.4/1.6)
W Focusie MK2 to pod LPG chyba lepiej szukać 1.8 lub 2.0, a w przypadku Ceed tak samo jak w Hyundaiu i30 1.4 oraz 1.6 MPI dobrze znoszą instalację gazową.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Lis 2021, 11:56

Należy tylko wspomnieć że nie ma tam hydraulicznej regulacji.

Ogólnie to średnio te udane silniki są, jestem na grupie Ceed i 3/4 problemów mają benzyny. Łańcuchy dość szybko się wyciągają i generalnie głośno pracują. Szczerze mówiąc jak chcesz robić ponad 15k rocznie to bym CRDi brał (bez dwumasy i w zależności od rocznika bez DPF).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lis 2021, 17:16

Trudno żeby więcej problemów nie było w benzyniakach jeśli jest ich na rynku jakieś 2 razy więcej
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Lis 2021, 18:22

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc. Pojezdzilem, poogladalem i najbardziej moja uwage przyciagnal Ceed 1.6. Bez gazu, ale z przebiegiem 130k, gdybym kupil to by zagazowac. Mysle, ze jednak Kia jest lepsza opcja niz Ford, te ktore ogladalem byly umeczone, a silnik Kia vs Ford(chodzi o 1.6benz) to niebo a ziemia na korzysc pierwszego.
Braco
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lis 2021, 18:38

Ogólnie to Focus lepszy, ale Ceed mniej popularny to i łatwiej/taniej trafić można. Jeśli nie słychać łańcucha to spoko, tylko ogarniętego gazownika poszukaj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda z przyczepą - o czym trzeba pamiętać?
    Wakacje to dla wielu osób okres podróży, inni na czas urlopu planują remont czy przeprowadzkę. Często przydatna w takich sytuacjach może okazać się przyczepa. Prowadzenie auta z przyczepą to jednak często niełatwe ...

19 Lis 2021, 18:49

Troszke mnie zmartwilo, ze uzytkownik Ceeda pisze, ze Focus lepszy. Ja mam narazie kiepskie doswiadczenia z Focusami, dwa 2.0 z gazem chodzily kiepsko,1.6 benzyna tez mial charakterystyczne "cykanie" do tego ten tandetny srodek(przyciski, srebrne elementy). Kia 1.6 jak dla mnie chodzi jak w zegarku a i zagazowane 1.4 lepiej niz 1.6 bez gazu w fordzie. Moze takie sztuki trafilem. Wiem, ze uklad jezdny w Focusie jest lepszy ale ciezko znalezc dobry egzemplarz.
Braco
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lis 2021, 19:11

Chodzi mi o to, że Focus jest liderem jeśli chodzi o prowadzenie, do tego z 1.8/2.0 jedzie lepiej niż 1.6 w Ceed ;) Na minus rdza, chociaż Ceed też miewa miejsca gdzie gnije (zawieszenie, tylne drzwi pod uszczelkami i coś tam jeszcze, chociaż w porównaniu do Focusa to jeśli auto nie było tłuczone i zakonserwowane to temat można pominąć).

Co do silników w Ceed, spotkałem się już z opiniami, gdzie te 1.4 chodziły jak klekoty. Średnio udane są, łańcuszki przy 100 kkm potrafią się wyciągnąć. Dużo oczywiście zależy od tego jak dbali poprzednicy, bo auto nie ma hydraulicznej regulacji i przy złej instalacji LPG potrafi dostać po d.... Jeśli olej był zmieniany często, LPG nie było to myślę że będzie służył.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to samo tyczy się 1.6.

Żeby nie było tak ponuro, to sam się zaskoczyłem prowadzeniem Ceeda. Myślałem że to ma belkę z tyłu i będzie miękko, a tu proszę - zdziwienie bo Multilink. Auto sztywne i prowadzi się bardzo dobrze. Również uważam że wnętrze ma ładniejsze, ja mam wersję z półskórami i robi robotę.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007