Kupno Audi TT 8N do 23 tys. - które wybrać?

22 Wrz 2013, 12:33

Cześć,
jestem zdecydowany na zakup Audi TT. Początkowo wydawało się, że wybór jest spory, ale po przejrzeniu wszystkich aukcji i ogłoszeń pozostało tylko kilku kandydatów. Po lekturze artykułów odnośnie kupna używanego Audi TT myślałem głównie nad 1.8T Quattro 225km. Moja wiedza o autach jest niewielka, umiejętności raczej zupełnie przeciętne zdobyte poprzez kilkadziesiąt tysięcy km jazdy w trasie i po mieście. Dotychczas poruszałem się autami sedanami do 145km max, Passat B4, Mondeo MK3 więc przeskok będzie duży.

Jednak poza Quattro zainteresowały mnie dwa auta związane z KlubemTT w szczególności auto o mocy 300km jednak obawy jak u wszystkich czy sobie z tym poradzę z obecnym stanem wiedzy i czy nadaje się do poruszania w miarę codziennie - to będzie główne auto.
[link do oferty na Allegro wygasł]
http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=12664

Poza tym Quattro:
(chyba faworyt) [link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pomożecie w wyborze?

Pozdrawiam,
Mikołaj
neecos
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Volkswagen
Silnik: B4 2.0 110km

22 Wrz 2013, 13:19

Tylko w czym mamy Ci pomóc, jesteś zdecydowany to kupuj. Sprawdź dokładnie stan i tyle.
Mocami po tuningu nie sugeruj się bo i tak często, szczególnie w autach z turbo podawany jest farmazon.
Co do Twoich obaw czy sobie poradzisz hmmm....zawsze sobie mów na drodze "myśleć, myśleć, myśleć" :D
Pojedź sobie kilka razy na tor żeby pojeździć i jezeli nie będziesz zadufany w sobie w stylu "wszystko wiem" to nauczysz sie podstaw które Ci pomogą na ulicy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Wrz 2013, 13:22

Dzięki za odpowiedź! Pomóc w skróceniu listy potencjalnych kandydatów ;)
neecos
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Volkswagen
Silnik: B4 2.0 110km

22 Wrz 2013, 13:24

Ze zdjęć nie da się dużo wywnioskować. Najważniejsza jest mechanika którą i tak trzeba sprawdzić. Na zdjęciach możesz ew. dostrzec nierówne spasowania po kolizji czy inny odcień lakieru. Zacznij sprawdzać od sztuk które sa najbliżej ciebie. Jeśli jakaś okaże się warta zakupu to weź ją na stacje(wybraną przez ciebie) i niech samochód sprawdzą. Widzę, że rozstrzał miejscowości jest spory bo jedna z tych TT-ek jest np. z mojej miejscowości a inna 400km dalej ;-) Zacznij od tych najbliższych. Szukałbym tylko wersji 225-konnych.
DauK
Początkujący
 
Posty: 106
Prawo jazdy: 08 01 2005
Auto: BMW e92
Silnik: 335i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008