Laguna II vs. Peugeot 407

16 Paź 2015, 23:01

Specjalnie się tu zarejestrowałem, aby dzieciakom trochę rozumniej wyjaśnić.

Miałem i 407 i Lagunę2
Ujeżdzałem lagunę 2 1,9 dci 120 PS a 407 2.0 HDI 140 PS.
Obydwa rocznik 2004.
Auta CAŁKOWICIE porównywalne z lekką skłonnością do LAGUNY 2.

Wygoda - porównywalne.
Dynamika - tu lekko na plus 407 - więcej jednak o 20 PS ale i głośniej
Laguna ma silnik taki, że masz wrażenie że jedziesz benzynowcem. Cisza i spokój
Turbiny - w zasadzie ani tu ani tam nie miałem problemów. Ale warunek - ZAWSZE po szybszej jeździe zanim wyłączasz silnik odczekaj z minutkę na ostudzenie oleju w turbinie.
Spalanie - cóż - nie widziałem różnicy - podobnie.
Układ hamulcowy - zdecydowanie Laguna.
Kierowanie - tu ciut lepiej 407.
Ale przód w 407 jest jak nosorożec - regularnie masz zaczepienia o krawężniki chodnika...niestety za długi nic....kto to do jasnej projektował!!!!!!!????????

lagunę 2 miałem w wersji Dynamique zaś407 w...oj. nie pamiętam ...ale tez dobrze było

Ani laguna 2 ani 407 ani razu mnie nie zawiodły.

To co mnie wqr....w Lagunie to ta karta... rzeczywiście do Doopy. bo ani breloka do niej nie ma a wkładanie w etui za każdym razem jest bez sensu.

To właśnie karta RENAULT jest/była najczęstszą przyczyną unieruchomień. Wkładasz kartę do kieszeni tylnej spodni...siadasz i...po karcie.
\
Ani nie otworzysz auta ani nie pojedziesz.
Tu zgoda - T kartę sobie sam UPGRADOWAŁEM aby zrobić na tylnej części dodatkowy otwór na brelok - bo ten fabryczny otwór jest faktycznie z przedniej części którą wkładamy do czytnika.

Laguna 2 w wersjach DIESEL ma tendencje do obracania panewek....Ale to mit... Faktycznie jak za długo nie wymieniasz oleju to dochodzi do tzw zatkania sitka olejowego zwanego smokiem...wówczas samochód jedzie na "sucho" i dochodzi do zatarć i obracania panewek, problemów z turbiną itp..

Co ciekawe renault progres wymiany oleju przewiduje na 30.000 a w innych markach w jakich jest ten sam silnik 1,9 dci czyli: w kilku Oplach, w Mitsubishi, w Suzuki, w VOLVACH...ten problem jest całkowicie nieznany.

Ja tu jak bym miał wybierać: to nie czy laguna 2 czy 407. Ale to co uda ci sie znaleźć w lepszym stanie. Oba auta są nieprodukowane, zeszły z taśm produkcyjnych dawno temu więc i przebiegi mogą mieć spore... Pozdrawiam mądrzejszą część czytelników
CompiFAN
 

20 Paź 2016, 15:12

Zgadzam się co do karty, choć jak by co mam drugą w zapasie, ja akurat mam też nawyk że kartę zostawiam w samochodzie, samochód jest w zamknietym garażu ,wiec nie ma problemu, z tym że jak latem można tak robić, to jesienią i zimą lepiej nie, jedna noc w zimnym samochodzie i bateria padnięta, a jak nie masz zapasowej karty czy takiej baterii to nie pojedziesz :P
Ja mam lagunę 1.6 benzyna+gaz, ale jeździłam też 1.9 dci to powiem że to taka mała bestyjka :twisted:
karolina1994
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 16 12 2015
Auto: Renault Laguna II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MINI E (od 2008) - samochód elektryczny
    BMW Group po raz pierwszy zaprezentowała MINI E w 2008 roku, wprowadzając flotę ponad 600 zasilanych wyłącznie elektrycznie pojazdów do codziennego, prywatnego użytku. Zapoczątkowano szeroko zakrojony projekt pilotażowy, ...