Max 15 tys., 10k km rocznie, tanie utrzymanie + wygląd, benzyna

30 Lip 2017, 21:39

Witam!

Po złomowaniu mojego seicento czeka mnie zakup nowego samochodu, a budżet w którym chciałbym się zmieścić to 15 tysięcy złotych (aczkolwiek gdyby udało się coś w okolicach 12-13 byłoby cudownie).

Jeśli chodzi o cechy samochodu:
- cena j/w (chyba że trafi się coś baaardzo wyjątkowego, to rozważę drobną dopłatę)
- rocznie przejeżdżam 5-10 tysięcy kilometrów (czyli tylko benzyna wchodzi w grę)
- ważna dla mnie byłaby tania eksploatacja samochodu
- nie zależy mi zbytnio na dużej mocy, trasy które pokonuję raczej nie sprzyjają szaleństwom, a i ja raczej nie jestem Kubicą
- chciałbym, aby samochód ładnie się prezentował (wtedy jakoś bardziej chce się o to auto dbać)
- Hatchback 3-drzwiowy

Jeśli chodzi o modele które wstępnie wypatrzyłem to jest to:
- Audi A3 8P (tu nie jestem pewien kosztów eksploatacji, ale wygląda wg. mnie świetnie)
- Seat Ibiza IV (tu chyba nie mam jakichś wątpliwości, bo eksploatacja raczej tania, nie wiem na ile realny jest zakup około 15 tysięcy takiej ibizy)
- Volkswagen Golf V (trochę gorszy wygląd, ale ceny zachęcające, również czekam na opinie)
- Mazda 2 II (tu zastanawiam się jak z miejscem z tyłu, bo tak na pierwszy rzut oka wygląda na dwuosobowe :P)

Czekam na opinie na temat wyżej wymienionych jak również na wasze propozycje, może coś mnie zachęci!
kozuba
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Seicento 0.9
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Lip 2017, 21:42

Jak dla mnie to nic z tych typów. Tanie utrzymanie i 8P, no super, zdecyduj się bo nie masz pieniędzy na serwis a chcesz auto marki premium.

Corsa, Punto, Clio.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007