Mazda ustanawia rekord rocznej sprzedaży

Mazda ustanawia rekord rocznej sprzedaży

30 Sie 2018, 09:30

Sprzedaż wszystkich modeli samochodów, jakie zostały przez koncern Mazda wyprodukowane w w ubiegłym roku podatkowym wzrosła do nowego rekordu. Od kwietnia 2017 r. Do marca 2018 r. Mazda sprzedała na całym świecie 1 631 000 pojazdów, czyli o pięć procent więcej niż rok wcześniej.
Image Japoński producent samochodów był w stanie zwiększyć sprzedaż na wszystkich ważnych rynkach na całym świecie. W Chinach Mazda zanotowała wzrost o 11 procent do w sumie 322.000 pojazdów, a na swoim rynku macierzystym - w Japonii - sprzedała 210.000 aut (wzrost o 4%). Wyraźny wzrost miał miejsce również na rynku europejskim, w sumie 269,000 pojazdów, co oznacza wzrost o 3 proc. Głównym "odpowiedzialnym" za ubiegłoroczny sukces sprzedażowy jest druga generacja światowego bestsellera: Mazda CX-5. W mniejszym, choć wyraźnie zaznaczonym w danych statystycznych firmy, stopniu, przyczyniły się do sukcesu dwa bardzo popularne modele: Mazda3 i kompaktowy SUV Mazda CX-3.

Również oficjalnie opublikowane dane finansowe za ubiegły rok wskazują na jednoznacznie pozytywny rozwój. Podsumowując i podając niektóre podstawowe dane, Mazda odnotowuje wzrost sprzedaży o osiem procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Łączna jej wartość w ubiegłym roku podatkowym wyniosła 26,72 mld euro (wg. przelicznika 130 jen/euro). Jest to rekord w historii firmy. Wynik operacyjny Mazdy odnotował wzrost o 16 procent do 1,13 miliarda euro. Zysk netto wzrósł o 19 procent, do 862 milionów euro, podczas gdy zwrot ze sprzedaży (marża) poprawił się o 0,3 punktu procentowego do poziomu 4,2 procent. Na wysokość pozytywnego wyniku finansowego firmy korzystny wpływ miała również odnotowana w tym czasie aprecjacja jena w relacji do głównych walut światowych.

W nowym roku fiskalnym Mazda zakłada wzrost obrotów i wzrost sprzedaży o dwa procent. Zgodnie ze zaktualizowanym (na koniec maja tego roku) prognozami, wszystkie podstawowe założenia budżetowe są realizowane. Ważnym ich elementem jest dyskontowanie wartości i trudno policzalnych zysków pochodzących z ciągle podejmowanych i kontynuowanych inwestycji w badania naukowe, rozwój technologiczny i konstrukcyjny. Nowatorskie rozwiązania techniczne, nowe modele oraz doskonalenie istniejących rozwiązań - wszystkie te elementy będą miały wpływ na zyski w nowym roku podatkowym. W sukurs sukcesowi rynkowemu samochodów z pierwszym silnikiem benzynowym z zapłonem samoczynnym SKYACTIV-X przyjdą: pierwszy elektryczny samochód Mazdy, model hybrydowy, a na kolejne lata ogłoszono realizację całej nowej generacji modeli.

Więcej na temat najlepszych modeli Mazdy na stronie czestochowa.mazda-dealer.pl.

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2767
Zdjęcia: 9827
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania – Toyota Corona EX – styczeń 1982. Innowacyjne rozwiązanie nie zawsze oznacza rewolucję technologiczną w motoryzacji, jednak zwiększa komfort, a czasem także i bezpieczeństwo ...
    Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany? Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany?
    Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki ...

  •