Mazda ustanawia rekord rocznej sprzedaży

Mazda ustanawia rekord rocznej sprzedaży

30 Sie 2018, 10:30

Sprzedaż wszystkich modeli samochodów, jakie zostały przez koncern Mazda wyprodukowane w w ubiegłym roku podatkowym wzrosła do nowego rekordu. Od kwietnia 2017 r. Do marca 2018 r. Mazda sprzedała na całym świecie 1 631 000 pojazdów, czyli o pięć procent więcej niż rok wcześniej.
Mazda ustanawia rekord rocznej sprzedaży Japoński producent samochodów był w stanie zwiększyć sprzedaż na wszystkich ważnych rynkach na całym świecie. W Chinach Mazda zanotowała wzrost o 11 procent do w sumie 322.000 pojazdów, a na swoim rynku macierzystym - w Japonii - sprzedała 210.000 aut (wzrost o 4%). Wyraźny wzrost miał miejsce również na rynku europejskim, w sumie 269,000 pojazdów, co oznacza wzrost o 3 proc. Głównym "odpowiedzialnym" za ubiegłoroczny sukces sprzedażowy jest druga generacja światowego bestsellera: Mazda CX-5. W mniejszym, choć wyraźnie zaznaczonym w danych statystycznych firmy, stopniu, przyczyniły się do sukcesu dwa bardzo popularne modele: Mazda3 i kompaktowy SUV Mazda CX-3.

Również oficjalnie opublikowane dane finansowe za ubiegły rok wskazują na jednoznacznie pozytywny rozwój. Podsumowując i podając niektóre podstawowe dane, Mazda odnotowuje wzrost sprzedaży o osiem procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Łączna jej wartość w ubiegłym roku podatkowym wyniosła 26,72 mld euro (wg. przelicznika 130 jen/euro). Jest to rekord w historii firmy. Wynik operacyjny Mazdy odnotował wzrost o 16 procent do 1,13 miliarda euro. Zysk netto wzrósł o 19 procent, do 862 milionów euro, podczas gdy zwrot ze sprzedaży (marża) poprawił się o 0,3 punktu procentowego do poziomu 4,2 procent. Na wysokość pozytywnego wyniku finansowego firmy korzystny wpływ miała również odnotowana w tym czasie aprecjacja jena w relacji do głównych walut światowych.

W nowym roku fiskalnym Mazda zakłada wzrost obrotów i wzrost sprzedaży o dwa procent. Zgodnie ze zaktualizowanym (na koniec maja tego roku) prognozami, wszystkie podstawowe założenia budżetowe są realizowane. Ważnym ich elementem jest dyskontowanie wartości i trudno policzalnych zysków pochodzących z ciągle podejmowanych i kontynuowanych inwestycji w badania naukowe, rozwój technologiczny i konstrukcyjny. Nowatorskie rozwiązania techniczne, nowe modele oraz doskonalenie istniejących rozwiązań - wszystkie te elementy będą miały wpływ na zyski w nowym roku podatkowym. W sukurs sukcesowi rynkowemu samochodów z pierwszym silnikiem benzynowym z zapłonem samoczynnym SKYACTIV-X przyjdą: pierwszy elektryczny samochód Mazdy, model hybrydowy, a na kolejne lata ogłoszono realizację całej nowej generacji modeli.

Więcej na temat najlepszych modeli Mazdy na stronie czestochowa.mazda-dealer.pl.

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego? Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego?
    Podstawą korzystania z każdego samochodu jest zapewnienie mu należytej ochrony. Tyczy się to nie tylko wnętrza wozu, lecz także karoserii. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszego garażu powinny być zatem ...
    UAZ Hunter UAZ Hunter
    Rosyjska terenowa legenda pojawiła się w 1972 roku i szybko zyskała uznanie służb mundurowych. Mówi się, że od tego czasu samochód ten uczestniczył w prawie każdym konflikcie zbrojnym. Obecnie w ofercie znajduje ...

  •