Megane II - filtr paliwa

Megane II - filtr paliwa

22 Cze 2015, 08:03

Witam, posiadam Megane II 2004 1.6 16v sedan

Wie ktos moze jak zlokalizowac filtr paliwa? Mechanik ktory wymienial mi olej nie mogl znalezc tego filtra i zasugerowal iz moze byc on od razu z pompa paliwa. Czy faktycznie tak jest w Megane II ?
Brumm
TomTomek
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy od: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Megane II - filtr paliwa

22 Cze 2015, 09:33

Na pompie paliwa zawsze jest filtr, a właściwie taka siateczka, żeby pompka nie zassała brudu z dna baku. A filtr paliwa właściwy powinien być w okolicy lewego tylnego koła ( koło tylnej belki, w okolicach tylnych lewych drzwi przy progu ).
Jednakże książka serwisowa podaje, że filtr paliwa jest zintegrowany z pompą paliwa i wymienia się go co 240 tyś km. Ja zauważyłem jedną ważną róznicę - filtr paliwa z pompą paliwa jest w silnikach 1,4, natomiast w 1,6 jest filtr w miejscu opisanym powyżej.
Oczywiście chodzi o silnik benzynowy, bo w dieslu filtr paliwa jest zupełnie gdzie indziej.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Megane II - filtr paliwa

10 Sty 2016, 14:16

Witam serdecznie, a orientuje się Pan może jak to jest w megankach 1.4 16v z rocznika 2003?? w benzynie oczywiście, czy filtr paliwa też jest w pompie czy tak jak piszą że pod samochodem?
brigi
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: megane II
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LM - czy to będzie flagowa limuzyna czy crossover? Lexus LM - czy to będzie flagowa limuzyna czy crossover?
    Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym znaki towarowe LM 350 i LM 300h. Liczby w tych oznaczeniach pozwalają łatwo odgadnąć, że dotyczą one pojazdu w wersji z napędem konwencjonalnym i hybrydowym, natomiast ...
    Czy używane opony są bezpiecznym wyborem? Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?
    Zakup nowych opon to wydatek, który każdy kierowca powinien traktować w kategorii inwestycji – opony są jedynym elementem łączącym auto z jezdnią. To od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Laguna I - 27.03.2014 - świezo po zakupie
      Car audio, video 2007
      Volvo V40 R-Design, 2
      passat b5 german style