Mercedes C200 5 at W204, losowo w tryb awaryjny, traci obroty.

Mercedes C200 5 at W204, losowo w tryb awaryjny, traci obroty.

30 Sie 2015, 14:31

Witam mam już od dawna problem ze swoją w204, auto było w serwisie niezależnym jak i teraz wszystko było robione w ASO. Pare miesięcy temu zaświeciła się kontrolka silnika, auto przeszło w tryb awaryjny (wyłączone esp). Pojechałem do mechanika podpiął, powiedział, że zapchany dpf. DPF został wypalony, wymienili czujnik w dpf-ie, oraz wąż od turbiny do intercoolera. Potem check engine zaswiecał się i gasł losowo nie powodujac przejscia w tryb awaryjny. Raz jadąc na autostradzie auto nagle przeszło w tryb awaryjny i ze 140km/h zaczęło hamować silnikiem do ok 60km/h. Po paru miesiącach wracając z wakacji zdażyło mi się takie coś trzy razy, wtedy muszę się zatrzymać na poboczu i odpalić na nowo silnik. Dodam jeszcze że auto losowo co chwię traciło obroty przez jakieś 2 miesiące, nie reagowało na gaz, wtedy trzeba wcisnąć go do końca aby zredukował i pojechał dalej. Po powrocie z wakacji pojechałem do serwisu ASO w Krakowie na diagnozę, podpięli komputer, było parę błędów jeden odośnie komputera silnika, drugi od czujnika temperatury paliwa a trzeci od wycieraczek( choć wycieraczki działaja, mówili że nie powinny). Potem jeździli z podpiętym komputerem, mechanicy oglądali wszystkie części, auto zostało przebadane na każdą stronę. Wymieniłem czujnik temperatury paliwa w ASO, teraz nie ma żadnych aktualnych błędów. A samochód losowo nie ma mocy, nie zaświeca się żadna kontrolka. Dlatego proszę o jakieś rady co mam robić. Auto to C200 CDI 2.2 136km 5at rocznik 2008
Maci3k12
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mercedes W204 C200
Silnik: 2.2 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

Re: Mercedes C200 5 at W204, losowo w tryb awaryjny, traci obroty.

31 Sie 2015, 19:50

A kiedy najczęściej występuje ten problem? To o tyle dziwne, że nie wiadomo czy to jest problem czysto mechaniczny czy związany z elektryką. Chociaż z drugiej strony powinna być choinka na desce.
katil1
Nowicjusz

Auto: VW

Re: Mercedes C200 5 at W204, losowo w tryb awaryjny, traci obroty.

04 Wrz 2015, 11:40

Problem zawieszania się i przechodzenia w tryb awaryjny został rozwiązany, został problem z brakiem mocy. Występuje to co parę dni i co ciekawe rano. Auto elektronicznie jest czyste bo było 2 razy w ASO podpinane pod SD i tam jest wszystko ok. Wystarczy, że zgaszę auto i już jest ok.
Maci3k12
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mercedes W204 C200
Silnik: 2.2 CDI 136km
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Bezpieczna droga do szkoły - to w większości zasługa kierowców Bezpieczna droga do szkoły - to w większości zasługa kierowców
    Wakacje już się skończyły i wkrótce uczniowie wrócą do szkoły. Bardzo ważne jest to, by docierali tam cali i zdrowi. Niestety, w Polsce statystycznie każdego dnia kilkoro dzieci w wieku 7-14 lat zostaje rannych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda Superb Laurin & Klement
      WOŚP 2008
      Monster Mutt Dalmatian - Truck
      Volkswagen Passat kombi, tuning