Merceds W246 B200 BlueEFFICIENCY

02 Lis 2020, 20:05

Cześć,
Takie auto chodzi mi po głowie. Ktoś z forumowiczów ma może jakieś doświadczenia z nim związane? Jak z awaryjnością, kosztami utrzymania etc. Będę wdzięczny za każdą opinię.
Ogólnie poszukuję auta do codziennego użytku, na nieduże przebiegi, dlatego w grę wchodzi tylko benzyna. Zastanawiałem się też nad Volvo V40, ale na chwilę obecną Mercedes jest na pierwszym miejscu.
Gazel
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lis 2020, 20:23

Może nie to samo ale mam stałego klienta tyle że z silnikiem diesla no to np głupi filtr paliwa kosztuje ok 300 zł ale w benzynie go nie ma :ok:
Ogólnie to podobnie jak inne auta tej klasy, nie ma jakiegoś kosmicznej różnicy.
Nie jeździłem tym 122 konnym silnikiem i nie wiem czy daje rade w tej budzie ale wydaje mi się że troszkę spali
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16234
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lis 2020, 20:36

B200 to jest ta mocniejsza wersja 1.6 ze 156 KM. Z tego co udało mi się znaleźć w internetach to spalanie 7 - 8, więc wydaje mi się, że jakiejś tragedii nie ma, aczkolwiek najlepsze byłoby zdanie posiadacza. Najbardziej obawiam się kosztów związanych z utrzymaniem takiego auta..
Gazel
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lis 2020, 20:46

spalanie to dzisiaj najmniejszy problem
jak coś klęknie za kilka tys zł to już odniechce ci się auta z małym spalaniem.
Co mi ze spalania 6 L jak trzeba na serwis wydac o wiele więcej

Wolałbym żeby palił więcej i był mało awaryjny/czy bardzo kosztowny w naprawach.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

02 Lis 2020, 21:04

Gazel napisał(a):B200 to jest ta mocniejsza wersja 1.6 ze 156 KM.
fakt mój błąd, weź to wszystko spamiętaj :/
Mój klient tłucze ok 50-60k rocznie więc często jest na serwisie i tak jak mówiłem nie zauważyłem kosmicznych kosztów eksploatacji ani w mechanice ani w karoserii. Z ciekawostek to lampy przednie są kodowane i sama zmiana nic nie da, trzeba jechać do Mercedesa na kodowanie, co do silnika to rozrząd na łańcuchu, teoretycznie nie wymaga wymiany. Z Ciekawości możesz sobie otworzyć 2 koszyki w jakimś sklepie internetowym jak intercars lub iparts i wrzucać części eksploatacyjne tyłu tarcze, klocki, amorki, filtry, olej dla aut które Cię interesują i będziesz miał jakieś porównanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16234
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2020, 00:20

Jeśli chodzi o spalanie to nie zakładam dużych przebiegów, więc nie jest ono priorytetem. Jak zrobię 10 tys / rok to będzie wyczyn :mrgreen: Jestem tego samego zdania, niech spali więcej, ale się nie psuje :yes:
Bardziej chciałem zasięgnąć opinii o jakichś nietypowych bądź kosztownych wadach lub usterkach.
Gazel
Nowicjusz
 
Posty: 3