Na co wymienić Retonę? Rav4 czy Forestera?

26 Wrz 2013, 20:32

Witam
Wiem , że temat bardziej pasuje do działu suv-y , ale jakoś nie mam zaufania do tego działu(jak zostanie przeniesiony - trudno).Muszę zamienić moją Retonę na auto ekonomiczniejsze - dziennie około 200km w górzystym , słabo odśnieżanym regionie ale 90% to drogi publiczne .Zostały mi dwa auta po selekcji : 1-subaru forester 2.0 125KM (rocznik ok.2000) ,2-rav4 pierwszej generacji (rocznik w granicach 98-2000) oba z instalacją gazową. Wybrałem te dwa modele bo oba podobno dobrze znoszą lpg i mają podobne średnie spalanie na poziomie 12l lpg . Teraz pytania do Was .
Które będzie lepsze ?(koszty eksploatacji , trwałość , wpływ lpg na silnik , trakcja na śniegu ), a może jakaś inna propozycja ?
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

03 Paź 2013, 20:49

Jaki masz budżet? Ja jestem trochę pod wpływem euforii, ale może posłuchasz mojej propozycji. W tych warunkach co podałeś to dobrym byłby ekonomiczny pickup. Zobacz jaki silnik ma D-MAX z tego roku, spalanie ma świetne wg mnie, 7,4 w cyklu kombinowanym. Taki samochód w góry to wg mnie trafiony pomysł.
Garażer
Początkujący
 
Posty: 57
Auto: Opel Astra
Rok produkcji: 1998

06 Paź 2013, 12:23

D-Max odpada , Retona pali ok. 8l ropy na 100 km , D-Max ok. 10 ,wyraźnie pisałem , że szukam pojazdu bardziej ekonomicznego , a nie musi on być duży , jako , że w większości jeżdżę sam
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Paź 2013, 20:06

Witaj. Zdecydowanie RAVka Subaru jest drogie w eksploatacji.Nie wielka ilość zamienników dobrej, jakości, części oryginalne bardzo drogie, nie każdy warsztat je ogarnia. Spore zwisy dają o sobie znać w głębszym śniegu.
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM

07 Paź 2013, 22:13

Odpuść sobie LPG, lepiej wziąć diesla. Więcej mocy i mniejsze spalanie. Dmax, jest raczej większym samochodem, ale to samochód pokroju SUVów. Nie wiem gdzie znalazłeś te 10 ropy na sto, ale on potrafi mniej spalić. Ale mniejsza o to, może lepszym pomysłem byłaby osobówka z turbo dieslem 1.9?
Garażer
Początkujący
 
Posty: 57
Auto: Opel Astra
Rok produkcji: 1998

08 Paź 2013, 00:43

Ja bym nie wymieniał.
Nie ma ekonomicznych terenówek, a taniość w zakupie oznacza zwykle drogość potem.
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

15 Paź 2013, 19:27

mam osobowego diesla co pali 5 litrów na setkę , ale potrzebuję na zimę samochodu 4x4 stąd moje wybory. Leon ja jestem bardzo zadowolony z Renaty , ale pali ciut za dużo(używam prywatnego do celów służbowych wg oficjalnej stawki) , i wkurza mnie dołączanie napędu przedniego wajchą po zatrzymaniu , musiałbym za dużo żonglować , poza tym mam mechaniczne sprzęgi i nie chce mi się wyłaźić co chwile z budy , owszem mogę je spiąć na stałe , ale chodzi właśnie o to , że wolałbym aby to był stały 4x4 p stąd pomysł na Rav4 pierwszej generacji z lpg
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2013, 00:08

Porównywanie zużycia paliwa oszczędnej osobówki z terenówką jest lekkim nieporozumieniem.
Chociaż...
Osrany Focus pali mi prawie 8 litrów ON na setkę. Kijanka 15, tyle, że gazu. Po przeliczeniu kosztów wychodzi, że kijanka jest oszczędniejsza :mrgreen:

A z tych dwóch to chyba w subaru celowałbym. Mimo wszystko - oprócz stałego napędu na 4 koła ma jeszcze jakąś tam namiastke reduktora, co czasem może pomóc.
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

17 Paź 2013, 18:34

fakt , namiastkę reduktora ma , z kolei Ravka ma blokadę centralnego - więc nadal decyzja nie podjęta.
marek1221
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 17 09 1989
Auto: Kia Retona
Silnik: 2.0 TD 83KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000