Niebawem 170 nowych Audi w barwach 4Mobilty

05 Mar 2020, 12:57

Audi kontynuuje rozpoczętą w roku 2018 współpracę ze świadczącą usługi car - sharingu spółką 4Mobilty. W jej ramach, do floty 4Mobilty w drugim kwartale roku 2020 włączonych zostanie kolejnych 170 egzemplarzy samochodów marki Audi. Będzie to 120 Audi A3 Sportback oraz 50 Audi Q2. Dotychczas w barwach 4Mobilty po ulicach polskich miast jeździło 150 Audi – modeli A3 Sportback, A3 Limousine oraz Q3.

4Mobility SA jest jednym z pionierów i liderów świadczących na polskim rynku usługi car-sharingu. Jej model biznesowy zakłada wykorzystanie przez klientów autorskiej aplikacji mobilnej, dzięki której można bezpiecznie i z dowolnego miejsca dokonać rezerwacji samochodu. Spółka świadczy swoje usługi w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Rzeszowie i Siedlcach. Od roku 2018 4Mobilty współpracuje z marką Audi i wykorzystuje w swej flocie 150 egzemplarzy Audi A3 Sportback, A3 Limousine oraz Audi Q3. Do połowy 2020 roku do floty 4Mobility dołączy kolejnych 170 samochodów z czterema pierścieniami w logo – będą to Audi A3 Sportback oraz Audi Q2. Powiększona flota pojazdów 4Mobility będzie liczyć łącznie ponad 600 pojazdów. Nowe samochody zostaną wykorzystane do zwiększenia dostępności na dotychczasowych rynkach spółki oraz do uruchomienia usług w nowych lokalizacjach.
Niebawem 170 nowych Audi w barwach 4Mobilty "Wychodzenie naprzeciw potrzebom nowoczesnego społeczeństwa jest elementem strategii marki Audi. Dziś w dużych miastach nie każdy decyduje się na posiadanie auta, jednak często zachodzi potrzeba skorzystania z tej formy transportu. Tu najlepszym rozwiązaniem okazuje się car-sharing" mówi Michał Wróblewski, zastępca dyrektora sprzedaży Audi. "Cieszymy się bardzo, że spółka 4Mobilty zaufała w tej kwestii czterem pierścieniom. Nasza współpraca dotyczy samochodów spalinowych, ale mam nadzieję, że już wkrótce poszerzy się o gamę samochodów elektrycznych i hybrydowych."

"Przygotowania do tak dużego wzrostu działalności trwały w spółce pół roku. Obecnie mamy już zapewnione finansowanie tego projektu. Jesteśmy też gotowi do takiego rozwoju floty pod względem operacyjnym, jak i systemowym. Zakończenie procesu znacząco umocni nas na rynku. Poza zwiększeniem floty, myślimy bowiem również o zwiększeniu zasięgu naszych usług. Rozważamy wykorzystanie nowych aut w zupełnie nowych lokalizacjach" mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Pierwsze nowe Audi w barwach 4Mobility, pozyskane w tym roku, powinny pojawić się na ulicach już na początku drugiego kwartału. Ostatnie samochody trafią do spółki pod koniec czerwca 2020 r.

źródło: Audi Group; 4Mobility | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3747
Zdjęcia: 13014
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...