Nieszczelny bak paliwa Jeep Commander 2007

03 Lip 2023, 10:49

Dzień dobry.
Mam Jeepa Commander 3.0 V6 diesel z 2007 roku.
Proza życia... Ostatnio po tankowaniu pod samochodem zauważyłem wyciek paliwa. Diagnoza serwisu - skorodowany bak. Podobno rdzewieją od góry, co by tłumaczyło wyciek świeżo po tankowaniu.
Za wymianę baku serwis podał jakieś chore pieniądze. Czy ( poza tankowaniem do połowy ) jest jakaś alternatywa, nie za miliony monet?
Podobno ( opieram się na mądrościach z serwisu ) często się tak zdarza.
Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.
Tomek
Tomek1973
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Lip 2023, 11:30

Konkretne ceny są tych zbiorników nawet używanych https://allegro.pl/listing?string=zbior ... 0commander
Tomek1973 napisał(a):Diagnoza serwisu - skorodowany bak. Podobno rdzewieją od góry, co by tłumaczyło wyciek świeżo po tankowaniu.
Dopóki nie sprawdzisz dokładnie gdzie jest skorodowany ciężko będzie pomóc. Może okazać się że rura dopływowa skorodowała i przepuszcza przy tankowaniu. Ogólnie są firmy które naprawiają zbiorniki paliwa czy to z metalu czy też z tworzywa sztucznego. Oczywiście u Ciebie należy zweryfikować stopień korozji i uszkodzenia bo może się okazać że nie ma sensu go naprawiać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Lip 2023, 12:36

Bardzo dziękuję za pomoc :)
Tomek1973
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Lip 2023, 14:00

A znasz może takie firmy gdzieś w Wawie lub okolicach?
Tomek1973
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Lip 2023, 10:51

Tomek1973 napisał(a):A znasz może takie firmy gdzieś w Wawie lub okolicach?
Wiesz co przychodzi mi tylko do głowy Autoand w Raszynie http://autoand.pl/?pl_regeneracja-zbiornika-paliwa,58
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

04 Lip 2023, 10:56

Już dzwonię, dziękuję :)
Tomek1973
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Matte Prototype
    Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...