Nowy kompakt do 80 k PLN/Citroen C4 lub Kia Cee'd lub...

25 Kwi 2016, 23:18

Witam,

Już od jakiegoś czasu borykam się z problemem zakupu samochodu. Problemem dosyć sporym, muszę przyznać. Samochód poza jazdą miejską + trasami wakacyjnymi będzie mi jeszcze służył jako samochód służbowy (ok. 1 wyjazd w Polskę/tydzień). Myślę że roczny przebieg to będzie około 20-25 tysięcy. Zastanawiam się mocno nad samochodem używanym od dealera (certyfikat DEKRA + gwarancja) lub całkiem nowym do 80.000 PLN. Jakie są wasze doświadczenia z używanymi-gwarantowanymi samochodami? Jest sens kupować za ok. 60 k PLN, czy lepiej dołożyć 20 k PLN. Zależy mi na bezstresowej jeździe (możliwie wolnej od wszelkich awarii), w miarę oszczędnym silniku benzynowym, jakości wykonania wnętrza oraz poziomu wyposażenia....
Chorowałem na AR Giulietta, potem na Mazdę 3 (II), jednak musiałem odpuścić ze względu na cenę i praktyczność, lub hmm zdrowy rozsądek :(
Coraz bardziej skłaniam się ku dwóm modelom:
1) Citroen C4 1.2 PureTech 130KM, wersja Shine 2016,
2) Kia Cee'd 1.6 GDI 135KM, wersja Business Line 2016,
Oba modele posiadają praktycznie wszystko jeśli chodzi o wyposażenie i są wizualnie mocno atrakcyjne.
W przypadku C4 obawiam się elektryki i silnika Turbo. Natomiast w przypadku Cee'da wysokiego spalania i 7-letniego uwiązania w ASO...
Jeśli moglibyście doradzić/rozwiać wątpliwości - byłbym bardzo wdzięczny, bo szczerze powiedziawszy to nie mam zielonego pojęcia co zrobić..
Stoned
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Rze/Krk
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.2 PureTech 130 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

26 Kwi 2016, 04:46

Pod jakim względem C4 jest bardziej praktyczne od Mazdy 3?
Zamiast C4 brałbym pod uwagę Peugeota 308. Hyundai i30 to bliźniak Kii.
Masz jeszcze Hondę Civic, nowe Megane, Astrę IV. Duży wybór.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Kwi 2016, 23:04

Hmm, Mazda sobie krzyczy na przykład 2 k PLN za dojazdówke, dla mnie to kompletnie niepraktyczne podjeście... Ale co do reszty się zgadzam, wybór ogromny... ale i ogromnie trudny? Ktoś ma jakieś informacje o tym silniku Citroena 1.2 THP 130KM? Czy doradzacie coś zupełnie innego niż w/w modele? :(
Stoned
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Rze/Krk
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.2 PureTech 130 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

27 Kwi 2016, 02:25

Czy nie szukałeś tego auta aby na innym forum? :naughty:

Postawiłbym na Mazdę 3, ale jeżeli nie ona, to może Auris? Urody to to nie ma, ale wyniki sprzedaży świadczą o tym, że auto jednak spełnia oczekiwania polskich kierowców. Albo używane V40, o ile zmieści się w cenie.
MoonWalk
Nowicjusz
 
Posty: 47
Prawo jazdy: 01 01 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Kwi 2016, 04:49

Toyota to raczej jedzie na renomie sprzed kilku lat. Do moich propozycji powyżej dorzuciłbym jeszcze Forda Focusa.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenny długi weekend "majówka"
    Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...