Opel Astra- filtr paliwa

Opel Astra- filtr paliwa

27 Maj 2016, 00:14

Witam. moze ktos napisac jakie są objawy zatkanego filtra paliwa? zastanawiam sie czemu moja astra tak zamula a, czasem szarpie i przy okazji troche duzo pali. Ponyslalem o filtrze paliwa bo pewnie nie byl wymieniany Bog wie ile a autko mam od miesiaca. Ostatnio mierzylem przespieszenie od 0-100 km/h i wyszlo okolo 13 s to duzo jak na silnik 1.8 benz Bertone cabrio.. Pozdrawiam
jedziu
Nowicjusz

Auto: Opel Astra Bertone

Re: Opel Astra- filtr paliwa

27 Maj 2016, 07:29

Ja myślę,że to auto powinno przyśpieszać do ok.10 sek. Filtr,przewody zapł .oraz świece,to powinieneś był wymienić tuż po kupnie auta,poza tym masz jeszcze filtr powietrza,czasami lubią szwankować cewki zapłonowe.To wszystko prócz cewki do wymiany po ok .60tyś.km,rozrząd też.Do tego silnika przyczepić się nie można,nie ma typowych felerów.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

27 Maj 2016, 09:01

Po zakupie auta wymieniłem:
rozrząd
filtr powietrza
olej z filtrem oleju
świece

No i został mi ten filtr paliwa, sam bym wymienił bo widziałem, że to nic trudnego bodajże ale nie mam kanału.
jedziu
Nowicjusz

Auto: Opel Astra Bertone

27 Maj 2016, 11:18

Sama pompke by też warto sprawdzić - wydajność choćby..
Filtr paliwa wymień tak czy tak..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...
    Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...

•  
    • W terenie leśnym
      VW Polo III, zabudowa bagażnika Car audio
      Toyota Land Cruiser, 2013, bok
      Honda Civic VI Coupe