Opel astra H GTC - kika pytań

06 Maj 2018, 16:22

Witam, w tym roku bądź w przyszłym planuję sobie kupić takie o to auto(i raczej mi się nie zmieni, bo od 2-3lat o nim myślę) i chciałbym się was poradzić i zadać kilka pytań, a więc:
1. Czy te samochody są awaryjne?
2. Chciałbym wydać tak do 11k zł(możliwe, że wybrałbym się do Niemiec czy Belgii aby tam kupić jeśli będzie lepiej). Czy w tej kwocie da radę znaleźć coś wartego uwagi? Zaznaczam, że nie zależy mi na tym, żeby samochód był z 2008 czy 2009r, 2004/2005 wystarczy.
4. Jaki silnik wybrać tak, aby było najbardziej ekonomicznie? Nie będę go katował, to raczej ma być auto do jazdy codziennej
5. Jak z rdzą?
6. Jakie są wasze opinie o tym aucie?
Yolocaust
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: nie mam

06 Maj 2018, 17:17

Bezwypadkowa Astra H nie powinna rdzewieć, to tanie auto w utrzymaniu (ma jedne z najtańszych części w segmencie C), awaryjność nie jest wysoka, mogą zdarzać się drobne awarie, ale raczej nic drogiego w naprawie.
11 tysięcy na Astrę H to bardzo mało, wersja 3-drzwiowa (GTC) jest nawet droższa niż 5-drzwiowa. Takie 13-14 tysięcy to minimum na bezwypadkowy, zadbany egzemplarz.
Ściągnięte auto z Niemiec lub Belgii wyjdzie drożej (chyba, że będzie uszkodzone).
Najrozsądniejszy silnik to 1.8 125KM, jest dobry pod LPG. 1.6 jest ok, ale z racji na problematyczną regulację luzu zaworowego odpada pod LPG. 1.4 tylko do jazdy po mieście.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Maj 2018, 17:20

Ossy napisał(a):Takie 13-14 tysięcy to minimum na bezwypadkowy, zadbany egzemplarz.
Dlatego też zastanawiam się nad zakupem dopiero w przyszłym roku, liczę na to, że ceny spadną chociaż odrobinę.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co myślisz o tym?

Zależy mi na tym, żeby to była wersja GTC, bo ma fajny, nawet sportowy wygląd.
Yolocaust
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: nie mam

07 Maj 2018, 19:26

Yolocaust napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... xtor=SEC-8
Co myślisz o tym?


Śmieszna cena, brak info o bezwypadkowości i lewa strona w różnych odcieniach.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...