Opel Astra J Kombi - 2 silniki - wielka różnica?

15 Lut 2019, 19:48

Witajcie. Na forum już trochę siedzę, ale dopiero teraz zdecydowałem się uaktywnić :)
Od jakiegoś czasu zanosimy się z zakupem Opla Astry J. Naczytałem się już chyba wszystkiego czego można było, ale to nadal tylko suche informacje. Mam 2 typy co do samochodu.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Oba to opcje krajowe - różnica w przebiegu i w silnikach. Z tego co się dowiedziałem to utrzymanie/naprawy wychodziłby taniej w tej tańszej opcji choć ma więcej przejechane. Co byście poradzili Panowie? Nie zależy mi aż tak na wielkich osiągach, raczej na ekonomi jazdy i utrzymaniu takiego samochodu.

Z poważaniem Bartek.
BartexXx20
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lut 2019, 20:22

:shock:
Cena raczej mówi sama za siebie co to za towar

Ja 3 tyg temu sprzedałem taką astrę z 2010R za 27 tys

Ale lakier ORI i 99 000 km z Urzędowym potwierdzeniem


Tu jest mały haczyk, 19 900 cena netto czyli do zapłaty prawie 25 tys. ale i tak to jest podejrzana cena.


Pierwsza miała jakąś szkodę

Raport do wykupienia
[Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie]

Więc tak jak myślałem . Okazji NIE MA
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Lut 2019, 21:33

Takiej typowej okazji nie szukam, ale ciężko coś znaleźć w okolicy do 100km :) Pytanie moje odnosiło się także do silników, który lepszy jeśli chodzi o utrzymanie? Na osiągach aż tak mi nie zależy - ma jeździć :)
Jutro zajadę obejrzeć ten drugi samochód, bo jest nie daleko - dostanę również numer VIN, więc będę mógł sprawdzić co i jak.
BartexXx20
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lut 2019, 22:50

Cóż o 1.6 nic za bardzo nie powiem ale za to 1.7 znam od śrubki niestety. Mam ten silnik w Merivie. Plusy?
Mało pali
Dynamiczny

Minusy?
Głośny (klekocze)
Standardowy problem to falowanie obrotów i tez czasami ciężko zdiagnozować problem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Lut 2019, 20:32

Panowie podsumowując.
Kupiłem pierwszego.
Według autobaza szkoda na 2000-3000zł.
W tym drugim tańszym 3 x szkoda w sumie na około 50000 :)

Jakieś porady odnośnie jeżdżeniem dieslem? Wcześniej też mieliśmy diesla, ale SDI czyli bez turbiny.

Gdybyście chcieli chyba można tutaj wrzucić raporty.
Pozdrawiam Bartek.
BartexXx20
Nowicjusz
 
Posty: 3