Opel Astra J Kombi - 2 silniki - wielka różnica?

Opel Astra J Kombi - 2 silniki - wielka różnica?

15 Lut 2019, 20:48

Witajcie. Na forum już trochę siedzę, ale dopiero teraz zdecydowałem się uaktywnić :)
Od jakiegoś czasu zanosimy się z zakupem Opla Astry J. Naczytałem się już chyba wszystkiego czego można było, ale to nadal tylko suche informacje. Mam 2 typy co do samochodu.
[link wygasł]
[link wygasł]

Oba to opcje krajowe - różnica w przebiegu i w silnikach. Z tego co się dowiedziałem to utrzymanie/naprawy wychodziłby taniej w tej tańszej opcji choć ma więcej przejechane. Co byście poradzili Panowie? Nie zależy mi aż tak na wielkich osiągach, raczej na ekonomi jazdy i utrzymaniu takiego samochodu.

Z poważaniem Bartek.
BartexXx20
Nowicjusz

Re: Opel Astra J Kombi - 2 silniki - wielka różnica?

15 Lut 2019, 21:22

:shock:
Cena raczej mówi sama za siebie co to za towar

Ja 3 tyg temu sprzedałem taką astrę z 2010R za 27 tys

Ale lakier ORI i 99 000 km z Urzędowym potwierdzeniem

Tu jest mały haczyk, 19 900 cena netto czyli do zapłaty prawie 25 tys. ale i tak to jest podejrzana cena.

Pierwsza miała jakąś szkodę

Raport do wykupienia
https://www.autobaza.pl/zamow-raporty/W0LPD8EK2E8070487

Więc tak jak myślałem . Okazji NIE MA
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

15 Lut 2019, 22:33

Takiej typowej okazji nie szukam, ale ciężko coś znaleźć w okolicy do 100km :) Pytanie moje odnosiło się także do silników, który lepszy jeśli chodzi o utrzymanie? Na osiągach aż tak mi nie zależy - ma jeździć :)
Jutro zajadę obejrzeć ten drugi samochód, bo jest nie daleko - dostanę również numer VIN, więc będę mógł sprawdzić co i jak.
BartexXx20
Nowicjusz

15 Lut 2019, 23:50

Cóż o 1.6 nic za bardzo nie powiem ale za to 1.7 znam od śrubki niestety. Mam ten silnik w Merivie. Plusy?
Mało pali
Dynamiczny

Minusy?
Głośny (klekocze)
Standardowy problem to falowanie obrotów i tez czasami ciężko zdiagnozować problem.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

16 Lut 2019, 21:32

Panowie podsumowując.
Kupiłem pierwszego.
Według autobaza szkoda na 2000-3000zł.
W tym drugim tańszym 3 x szkoda w sumie na około 50000 :)

Jakieś porady odnośnie jeżdżeniem dieslem? Wcześniej też mieliśmy diesla, ale SDI czyli bez turbiny.

Gdybyście chcieli chyba można tutaj wrzucić raporty.
Pozdrawiam Bartek.
BartexXx20
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...
    Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają
    Każdy kierowca zna temat kontrolek które wyświetlają się na desce rozdzielczej (liczniku) przed każdym odpaleniem silnika. Nie są to jednak wszystkie kontrolki które możemy zobaczyć na naszym liczniku. Większość ...

•