Opel corsa c centralny zamek

14 Sie 2022, 09:58

Witam.

Posiadam opel corsa C 1.0 2001r. (3-drzwiowa wersja) z dołożonym centralnym zamkiem na siłownikach master (uniwersalne 12v 5pin). Auto od kupna miało tą instalacje. Z czasem jeden z siłowników niedomagał w drzwiach pasażera. Kupiłem nowe siłowniki master z popularnej strony aukcyjnej jakieś mocniejsze również 12v i 5 pin ( kolory przewodów identyczne). Zamieniłem je w obydwu drzwiach i elegancko z pilota wszystko śmiga otwarcie i zamknięcie. Po pewnym czasie zauważyłem, że drzwi potrafią się otworzyć samoistnie. Samochód zamknięty na 100% wracam do domu na drugi dzień otwarty. W czasie jazdy samochodem zdarza się słyszeć jak centralka się przesterowuje ale nie zamyka wtedy drzwi. Kolejna anomalia jest jeszcze to, że kiedy chcemy ręcznie zamknąć drzwi tzn. wciskamy rygiel w drzwiach kierowcy to w drzwiach pasażera rygiel wyskakuje i na odwrót. Tak jakby sygnał z jednych drzwi podawał na drugie ale odwrotnie co sugeruje chyba złe podłączenie pinów od skrajnych położeń? Miał ktoś podobny przypadek nie chce rozbierać przed upewnieniem się co mu dolega. Dodam, że jak zamkniemy z kluczyka to również jedne drzwi otwiera a drugie zamyka. Z pilota natomiast jest poprawnie + to, że drzwi potrafią się same otworzyć z centralki.

Pozdrawiam
Nowy185
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Sie 2022, 10:08

Być może centralka nie domaga. Sprawdź podłączenia zasilania/masy do centralki. Zobacz też czy kable nie mają gdzieś przetartej izolacji np. między drzwiami, a nadwoziem.

Czy jakieś spadki napięcia na akumulatorze zauważyłeś?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Sie 2022, 12:06

Akumulator jest nowy roczny. Nie zauważyłem żadnych problemów z elektryka. Pali od strzała czy zima czy lato. Fakt może jest gdzie przebicie sprawdzę te przewody.
Nowy185
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2022, 09:58

Nowy185 napisał(a):Kolejna anomalia jest jeszcze to, że kiedy chcemy ręcznie zamknąć drzwi tzn. wciskamy rygiel w drzwiach kierowcy to w drzwiach pasażera rygiel wyskakuje i na odwrót.

Zacznij od naprawy tego problemu - zapewne styki master dostają odwrotnie masę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000