Opel Meriva 2 czy Hyundai ix20

Opel Meriva 2 czy Hyundai ix20

05 Lip 2018, 09:01

Witam, chciałbym was prosić o radę,
szykujemy się z żoną do zmiany auta, ja ze względu na problem ze wzrokiem nie mogę mieć prawka - jeździ tylko żona. Obecnie mamy corse d z silnikiem 1.0 i chcemy zmienić na coś naszym zdaniem bardziej praktycznego
Długo się rozglądaliśmy i w pierwszej kolejności stawialiśmy na Hatchbacki (astra 3, megane 3 audi A3 8P) ale znaleźliśmy takie auta jak Opel Meriva 2 lub Hyundai ix 20.
Dlaczego te auta:
Szukamy auta które nie jest zbyt długie ale daje duży bagażnik
Jesteśmy 3 osobową rodziną
Auto będzie wykorzystywane
Głownie po mieście - praca - zakupy - dom, raz do roku na wakacje i raz na miesiąc może dwa miesiące trasa 150 km do dziadków

Oczywiście podobają nam się inne auta jak Nissan Qashqai, Honda FR-V, Citrone C4 Picasso ale nie wiem czy w tych pieniądzach kupimy dobry egzemplarz i jak to będzie z kosztami dalszej eksploatacji

Budżet jaki będziemy mieć na auto to plus minus 25 tyś
Nie zależy nam na mega osiągach, minimum silnik 1.4 około 100 km, gaz - fabryczny lub zakładany osobno. Bardziej zależy nam na bezawaryjności, kosztach eksploatacji. Dodam że mamy zaufanego mechanika
Nie chcielibyśmy aby auto było starsze niż 2008r
Z góry dzięki za każde info,
Ostatnio edytowany przez mike, 11 Lip 2018, 18:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, nie zakładaj kolejnych
Kierszniak31
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 04 2013
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: Opel corsa d
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Honda FR-V VS Hyundai ix 20 co kupić

10 Lip 2018, 16:42

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w dokonaniu wyboru jakie auto wybrać
Honda FR-V 140 KM 1.8 z LPG 2009 r za plus minus 27 tys
HYundai IX20 125 KM 1.6 z LPG z 2010 za 30 tys. Oba aura sprowadzane, przebiegi podobne ake wiadomo jak to jest z przebiegami. Chodzi mi o awaryjność i koszty eksploatacji, komfort jazdy. Auto dla niskiej kobiety.
Auto do miasta i raz do roku na wakacje. 3 osobowa rodzina. Wybrałem te dwa modele ponieważ są relatywnie nie duże a wg producenta bardzo pakowane bo kufry mają minimum 440l pojemności
Kierszniak31
Nowicjusz

Re: Opel Meriva 2 czy Hyundai ix20

10 Lip 2018, 17:22

Szkoda liczyłem na jakieś cenne uwagi
Kierszniak31
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie! Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie!
    Aż połowa ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku(1). Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•