Opel Meriva 2 czy Hyundai ix20

05 Lip 2018, 09:01

Witam, chciałbym was prosić o radę,
szykujemy się z żoną do zmiany auta, ja ze względu na problem ze wzrokiem nie mogę mieć prawka - jeździ tylko żona. Obecnie mamy corse d z silnikiem 1.0 i chcemy zmienić na coś naszym zdaniem bardziej praktycznego
Długo się rozglądaliśmy i w pierwszej kolejności stawialiśmy na Hatchbacki (astra 3, megane 3 audi A3 8P) ale znaleźliśmy takie auta jak Opel Meriva 2 lub Hyundai ix 20.
Dlaczego te auta:
Szukamy auta które nie jest zbyt długie ale daje duży bagażnik
Jesteśmy 3 osobową rodziną
Auto będzie wykorzystywane
Głownie po mieście - praca - zakupy - dom, raz do roku na wakacje i raz na miesiąc może dwa miesiące trasa 150 km do dziadków

Oczywiście podobają nam się inne auta jak Nissan Qashqai, Honda FR-V, Citrone C4 Picasso ale nie wiem czy w tych pieniądzach kupimy dobry egzemplarz i jak to będzie z kosztami dalszej eksploatacji

Budżet jaki będziemy mieć na auto to plus minus 25 tyś
Nie zależy nam na mega osiągach, minimum silnik 1.4 około 100 km, gaz - fabryczny lub zakładany osobno. Bardziej zależy nam na bezawaryjności, kosztach eksploatacji. Dodam że mamy zaufanego mechanika
Nie chcielibyśmy aby auto było starsze niż 2008r
Z góry dzięki za każde info,
Ostatnio edytowany przez mike, 11 Lip 2018, 18:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, nie zakładaj kolejnych
Kierszniak31
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 04 2013
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: Opel corsa d
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Lip 2018, 16:42

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w dokonaniu wyboru jakie auto wybrać
Honda FR-V 140 KM 1.8 z LPG 2009 r za plus minus 27 tys
HYundai IX20 125 KM 1.6 z LPG z 2010 za 30 tys. Oba aura sprowadzane, przebiegi podobne ake wiadomo jak to jest z przebiegami. Chodzi mi o awaryjność i koszty eksploatacji, komfort jazdy. Auto dla niskiej kobiety.
Auto do miasta i raz do roku na wakacje. 3 osobowa rodzina. Wybrałem te dwa modele ponieważ są relatywnie nie duże a wg producenta bardzo pakowane bo kufry mają minimum 440l pojemności
Kierszniak31
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 04 2013
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: Opel corsa d
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Lip 2018, 17:22

Szkoda liczyłem na jakieś cenne uwagi
Kierszniak31
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 04 2013
Przebieg/rok: 49tys. km
Auto: Opel corsa d
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...