Passat B6 combi z 2007 roku 2.0 TDI - CR czy PD?

19 Lut 2019, 08:51

Hej,

Przymierzam się do kupna passata b6 combi z 2007 roku(2.0 tdi). Kupuję auto od kobiety, która nie ma pojęcia o specyfikacji auta a interesuje mnie konkretnie jedna rzecz, jak rozróżnić czy jest to silnik common rail czy ten na pompo wtryskach. Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)

Serdecznie pozdrawiam
shyl0
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lut 2019, 10:13

shyl0 napisał(a): jak rozróżnić czy jest to silnik common rail czy ten na pompo wtryskach
Podstawowa różnica to pompa która wystepuje w CR - common rail. Pompa w common rail jest zainstalowana w pobliżu bloku silnika, spręża ona paliwo i tłoczy je do zbiornika wysokiego ciśnienia, skąd podawane jest dalej na wtryskiwacze. W drugim przypadku przy pompowtryskach, każdy wtryskiwacz ma swoją indywidualną pompę która jest sprzężona z jego budową.

CR jest bardziej wrażliwy na jakość paliwa i ogólnie droższy w ewentualnych naprawach.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

19 Lut 2019, 10:16

Z tego co wiem silniki CR są trwalsze, tylko chodzi mi dokładnie o informację jak mogę je rozróżnić "na żywo" patrząc pod maskę lub ewentualnie czy jest jakaś możliwość rozróżnienia tego poprzez dane z dowodu rejestracyjnego. Chciałbym dowiedzieć się jaki dokładnie silnik ma to auto, które oglądam :D
shyl0
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lut 2019, 11:23

Na obudowie rozrządu powinna być naklejka z kodem silnika po nim chyba najszybciej można sprawdzić jaki to dokładnie silnik.

Silniki mają również inną osłonę z tego co wiem. Zrobiłem takie porównanie mam nadzieję że to pozwoli pomóc Ci rozróżnić wersję silnika między PD a CR.
Passat B6 combi z 2007 roku 2.0 TDI - CR czy PD?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

19 Lut 2019, 11:26

Dzięki, o takie zdjęci chodziło! :)
shyl0
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Lut 2019, 11:32

shyl0 napisał(a):Dzięki, o takie zdjęci chodziło!
Sprawdź jeszcze dla pewności kod silnika żebyś był pewien w 100%
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!