Tani dupowóz do 8000ZŁ +/-

25 Kwi 2024, 20:19

Witam!

Na wstępie uprzedzę że zamieszkuję w Szwecji, i na podstawie Waszych propozycji będę szukał auta jeśli chodzi o cenę.

Poszukuję kombiaka do przemieszczenia się z punktu A do B, do roboty ok 20km w jedną stronę jak i czasami gdzieś dalej. Auto w benzynie ze skrzynią manualną, palące do 8l/100km albo nawet mniej. Dynamika mnie średnio interesuje, zależy mi nad elastycznym silnikiem, byle pojechał z czterema chłopami i bagażem w bagażniku. Samochód będzie czasem ciągną przyczepkę. Fajnie jak będzie w ocynku (podobno Peugeoty były dobrze zabezpieczone) Rocznik poniżej 2010 roku z dostępem do części. Auto które nie będzie skarbonką bez dna.

Wcześniej jeździłem Hondą CR-V z 2005 roku, auto fajne ogólnie, niestety lubi bardzo gnić jak na japońca, z tyłu najbardziej, i pali ok 10l/100km.

Miedzy innymi zainteresowały mnie auta takie jak:
Peugeot 307, 407, 207, 308, 406, 306
Skoda Octavia
Toyota Avensis
Ford Mondeo
Ford Focus
VW Golf
Opel Astra
LPG odpada całkowicie!

Pozdrawiam i czekam na propozycje :)
Pieta
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Kwi 2024, 22:00

Za takie pieniądze to się bierze to co jest warte uwagi bez wybredzania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Kwi 2024, 22:44

Dlatego pytam się bo mam wybór, nie chcę kupić byle gruza z wadami fabrycznymi
Pieta
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Kwi 2024, 05:41

W tym budżecie wady fabryczne to najmniejszy problem. Jakie auto byś nie wybrał, będzie ono w stanie przedzawałowym :naughty:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2024, 06:37

To więc ile tysięcy muszę mieć na auto? Niemożliwe że w tych kwotach nic nie da się znaleść.
Pieta
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Kwi 2024, 06:40

A ty dalej swoje, bierzesz to co jest w najlepszym stanie i masz pod nosem, oczywiście do pominięcia jakieś wypierdziałe S klasy czy wynalazki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

26 Kwi 2024, 13:34

Pieta napisał(a):Toyota Avensis

Co Ci po tym że napiszę iź aven T22 bije na głowę pozostałe typy jak kupienie go bez korozji graniczy z cudem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Kwi 2024, 15:31

Temat do zamknięcia, widzę że nie otrzymam tu pomocy.
Pieta
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Kwi 2024, 16:54

Ty tej pomocy chyba nie chcesz otrzymać. Masz 8k więc trzeba śledzić ogłoszenia w okolicy i oglądać to co dobrze rokuje. Marka i model nie ma większego znaczenia, liczy się obecny stan techniczny bo ogromna większość wydatków jakie poniesiesz będzie wynikać z zaniedbań poprzednich wlascicieli.

Co z tego, że ktoś ci napisze "kup octavie 1.6" skoro żeby znaleźć takie coś w dobrym stanie przejedziesz setki kilometrów?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Kwi 2024, 20:52

Pieta napisał(a):Temat do zamknięcia, widzę że nie otrzymam tu pomocy.
fochy są niepotrzebne, poprzednicy mają rację. Obecnie 8k na samochód to nie budżet, aby wybrzydzać (zresztą tak ejst od ładnych paru lat). Powiedz, jaki jest sens polecania marki i modelu X, skoro będziesz musiał go szukać w promieniu 500km od miejsca zamieszkania?
Jeśli mielibyśmy oceniać Twoje typy, wyglądałoby to mneij więcej tak:
306 nie, bo to zabytek;
308 nie, bo nie ma dobrych benzyn'
207 nie, bo mały;
406 nie, bi jest ich homepopatyczna ilość, a w tym budżecie bez sensu jeździć za popularnym autem nie wiadomo ile km;
Focus, Mondeo, Avensis nie, bo będą zgnite;
Golf, Focus, Octavia nie, bo będą zajeżdżone (bardzo popularne modele);
407 skomplikowana konstrukcja vs budżet;
307 nie, bo na pewno się spali.

Jak widzisz, jeśli mielibyśmy trzymać sie opinii o danych modelach, wychodzi na to, że musisz dołożyć jakieś 100k, aby coś kupić. Musisz zatem szukać aut, które spełniają Twoje wymagania i są blisko miejsca zamieszkania, aby w razie wtopy (gdy auto okaże się gratem), nie stracić dużo czasu i $ na paliwo.

Musimy zatem szukać konkretnych ogłoszeń do selekcji (mam tutaj na myśli oczywiście PL, bo rynki zagraniczne są zgoła inne, nikt nie da głowy, że auto w danej kwocie będzie w danym kraju ok). Przygotuj się też na ewentualność, że po zakupie trzeba będzie zrobić to czy tamto (oprócz pakietu startowego olej + filtry + rozrząd)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004