Pakowny dupowóz za 20-30tyś

22 Lut 2020, 20:00

Cześć wszystkim!
Szukam samochodu dla rodziców. Napalili się, że w tym tygodniu kupią i to zrobią, więc czasu raczej wiele nie ma.
Kilka/kilkanaście razy w roku wyjeżdżają po ok 500km na kilka dni, często z moją siostrą i jej dzieckiem, więc autko musi być pakowne. Spalanie myślę, że do tych 10l ropy powinno przejść, ewentualnie coś lubiącego się z gazem. (ojciec co prawda nie jest zwolennikiem gazu, ale chyba zobaczył, że moje trzecie auto z rzędu jest w gazie i problemów nie ma czy to w 1.6 meganki, czy 4.3 lexusa, i coraz bardziej łaskawie na "podtlenek biedy" patrzy :) )
Do tej pory oglądali się za mondeo mk4. Jakoś od zawsze się ojcu podobało, ale niewiedzieć dlaczego ostatnio zaczął mi podsyłać linki do innych aut :)
Oczywista oczywistość (tak, wiem, że to stwierdzenie jest błędem, no ale... ) szukają czegoś bezawaryjnego... Jak każdy. No i fajnie, jakby był rocznik przynajmniej 2008+
Typy, które do tej pory "zostały zaakceptowane", to : Mondeo mk4, Mazda 6 mk2, A6C6 (Tak, wiem. Mój gust do motoryzacji rozwijał się na tym forum i też nie toleruję vaga, no ale...) . We wszystkich brany pod uwagę klekot, nie mam bladego pojęcia jak benzyny w nich współpracują z gazem.
Jako, że nie chcę, żeby "utopili", proszę Was o pomoc i naprowadzenie - czego najlepiej w tych pieniążkach szukać. Oczywiście inne autka również wchodzą w grę... Kwestia uargumentowania dlaczego warto je wybrać i o to Was bardzo proszę! ;) Pozdrawiam!
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Lut 2020, 20:15

Mondeo spoko zarówno on jak i pb. Pod LPG 2.0/145, 2.3, 2.5T. Mazda też spoko ale to górna granica budżetu. Specjalistą od nich nie jestem ale chyba w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest benzyniak.
Co do a6c6. Auto niby klasę wyżej, koszty utrzymania wyższe. Ogólnie można nieźle wtopić, włożenie w ciągu roku od zakupu pięciocyfrowych kwot nie jest niczym nadzwyczajnym
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lut 2020, 20:21

2,5t w mondeo to jeśli dobrze pamiętam ten sam, który był montowany w volvo?
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Lut 2020, 20:26

Mazda tak tylko polecam benzyniaki

Pod LPG to te z przedlifta

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A może coś takiego ?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

22 Lut 2020, 20:28

Riazek napisał(a):2,5t w mondeo to jeśli dobrze pamiętam ten sam, który był montowany w volvo?


Ten sam słupek, ford coś tam pozmieniał w głowicy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lut 2020, 20:33

Jeśli chodzi o a4 z ogłoszenia, to... A4 jest za mała i w dodatku od handlarza. Jak rodzice chcą, to niech sobie do handlarzy jeżdżą, ale ja mam za dużo niemiłych wspomnień. Nie będę tu opisywał czego się naoglądałem, bo mógłbym książkę napisać;p
Czyli w mazdach diesle odpuścić, a benzyny do gazu tylko przedlift, tak?
A właśnie. Co powiecie o peugeocie 508? Dokładniej znalazłem coś takiego: http://grupabemo.pl/oferta/oferta-pojaz ... ullQuery=1
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...

22 Lut 2020, 20:58

508 ogólnie jest spoko jednak te 30k to taki minimalny budżet. Tutaj masz auto za 30 ale jednak te 250k na blacie więc prawdopodobnie w najbliższym czasie trzeba będzie ogarnąć sprzęgło/turbo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lut 2020, 21:21

ta 508 też z handlu jest
a ja od prywtnych w pl nie kupuję bo też jeszcze gorsze wałki
ale widzę że ciężki zawodnik to raczej nie ma co dyskutować :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

22 Lut 2020, 21:28

Tak, ale przynajmniej wierząc ogłoszeniu z otomoto (tak, wiem, że podałem z ich strony) jest od pierwszego właściciela no i jednak z sieci, która prowadzi autoryzowane serwisy kilku marek, więc takie coś biorę pod uwagę. (Duże prawdopodobieństwo, że pierwszy właściciel zostawił auto w rozliczeniu przy braniu nowego - wszystko oczywiście do weryfikacji)
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Lut 2020, 21:40

bleblebleble ..to tylko twoje zdanie, oni też ten samochód muszą sprzedać z zyskiem tak jak każdy kto się tym zajmuje zawodowo, były już różne wałki i nie ma znaczenia czy to ASO czy nie ASO .

Polecam sobie obejrzeć tam pod koniec


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie