Peugeot 206cc spora ilość siwego dymu przy dociśnięciu gazu

01 Lis 2023, 00:55

Dzień dobry. Posiadam Peugeot 206cc, 2005 rok 1.6hdi. Mam problem z wyciekiem oleju do układu. W dniu dzisiejszym została wyczyszczona chłodnica oraz część przewodów. Dokładne czyszczenie całego silnika jest zaplanowane, ale za jakiś miesiąc dopiero (terminy). W tej chwili problem jest taki, że przy obrotach plus minus ponad 2.5, auto zaczyna strasznie kopcić na siwo. Turbina normalnie pracuje(tez doloty były czyszczone, w tej chwili upaćkane w oleju), pozostałe podzespoły także. Auto działa „normalnie”, nie wydaje niepokojących dźwięków, jedynie to dymienie. Od mechanika usłyszałem tyle, że chwilę podymi i przestanie bo reszta co została to musi się wypalić. Według niego, olej zaczął się zaciągać w momencie kiedy puściła guma przy dolocie do turbiny(zsuwała się, jest wymieniona i trzyma). Zrobiłem 100km i problem występuje cały czas. Występuje też po podpięciu błąd P1350, szukałem co on oznacza, ale bezskutecznie. Ktoś może doradzić, rozjaśnić co zrobić, ale tak łopatologicznie? Dla mnie to wszystko to czarna magia. Z góry dziękuję wszystkim.
KamilKwi
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Lis 2023, 13:45

może turbosprężarka puszcza olej
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286